CHP’Lİ ADEM’DEN ÇİFTÇİYE CEZAYA SERT TEPKİ İTİRAZLAR SONRASI GERİ ADIM ATTILAR!

Genel 9 Ekim 2021 18:46
Videoyu Aç CHP’Lİ ADEM’DEN ÇİFTÇİYE CEZAYA SERT TEPKİ İTİRAZLAR SONRASI GERİ ADIM ATTILAR!
A
a
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, çiftçiye kesilen cezaya tepki gösterdi. Tepkilerin ardından kesilen cezalar durduruldu.

Niğde’de mahsullerini tarladan depolarına götüren patates ve soğan üreticilerine, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) işlenmediği gerekçesiyle üçer bin lira para cezası kesildi. Çiftçiye kesilen cezaya tepki CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem’den geldi. Adem, cezaların geri çekilmesini ve üretim politikasının düzenlenerek üreticinin mağduriyetinin giderilmesini istediklerini söyledi. 

“İSTEĞİNİZ ÇİFTÇİYİ ÜRETİMDEN VAZGEÇİRMEK Mİ?”

Çiftçilik yapan köylünün mallarını depoya çekerken durdurulup ceza yazılmasının yanlış bir uygulama olduğunu vurgulayan CHP’li Adem, “Bu sistemde bir hata vardır. Bu uygulamalarla köylüyü tarımdan iyice uzaklaştırıyorsunuz. Yapmanız gereken bir şey varsa gübrenin, mazotun, tohumun, tarım ilaçlarının fiyatın düşürmektir. Çiftçi zaten kan ağlıyor. O yüzden çiftçiyi bu kadar ezmeyin. Sizin isteğiniz çiftçiyi üretimden vazgeçirip ülkeyi ithal mallara bağımlı hale getirmek mi? Çiftçinin yanında olmanız gerekirken çiftçinin tam karşısındasınız.” ifadelerini kullandı.
Çiftçilere gözlerini açmaları konusunda da uyarılarda bulunan CHP’li Adem, “Çiftçi kardeşlerimiz de artık gözlerini açmalı. Bu hükümet sizi bitirmek istiyor. Uyanık olmalısınız” dedi. 
Adem’in itirazlarının ardından ise çiftçiye yönelik kesilen cezaların durdurulduğu bilgisi geldi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat