CHP’Lİ ADEM’DEN DOKTORA SALDIRIYA SERT TEPKİ “SINIR DIŞI EDİLMELİ!”

CHP 19 Ocak 2022 22:25
Videoyu Aç CHP’Lİ ADEM’DEN DOKTORA SALDIRIYA SERT TEPKİ “SINIR DIŞI EDİLMELİ!”
A
a
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Niğde Ömer Halisdemir Üniversite Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Suriyeli mültecinin, Nöroloji Doktoru Halil İbrahim Akçay’a yönelik yumruklu saldırısını kınadı.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversite Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Nöroloji Bölümü doktoru olan Halil İbrahim Akçay, Suriyeli bir mülteci tarafından yumruklu saldırıya uğradı. Gerçekleşen saldırıya CHP İl Başkanı Erhan Adem sert tepki gösterdi. Adem, şunları söyledi:

“BU TÜR DAVRANIŞLARI KABUL EDEMEYİZ”
“Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Nöroloji Uzmanı Halil İbrahim Akçay’a Suriyeli bir mülteci tarafından bir saldırı olmuştur. Saldırının nedeni Suriyeli mültecinin ilaç yazdırmak istemesi ve randevusunun olmamasıdır. Doktorun da bu isteği reddedip beklemesini söylemesinden sonra Doktor Halil İbrahim Akçay’a yumruklu saldırıda bulunmuş ve fiziksel saldırı olmuş, yumruklamış ve ayrıca odasını dağıtmıştır. Yaklaşık 25 bin mülteciye bakım yapılan hastanemizde tedavisi yapılıp ilaçları karşılanan hastanemizde bu tür mültecilerin bu davranışlarını kabul edemeyiz.”
“İKTİDARIMIZDA MÜLTECİLERİ DAVUL-ZURNA İLE GÖNDERECEĞİZ”
“Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği gibi bizim iktidarımızda bu mültecileri davul zurna eşliğinde memleketlerine göndereceğiz. Dış politikada yanlış yaparak ülkemize akın akın Suriyelilerin gelmesine neden olan AKP hükümetinin de önlem almamasını, bu tür saldırılar karşısında sessiz kalmasını, diğer türlü sağlık çalışanlarına karşı yapılan saldırılarda da bir varlık göstermemesini şiddetle kınıyoruz. Biz sağlık çalışanlarımıza yapılan saldırıyı buradan bir kez daha kınıyoruz. Bu saldırıyı yapan mültecinin derhal ülkemizden sınır dışı edilmesini ülkesine gönderilmesini istiyoruz.''
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat