CHP’Lİ AĞAÇ: “GÜMÜŞHANE DEĞİL KIRMIZIHANE, SORUMLU AKP!”

Genel 5 Mart 2021 11:54
Videoyu Aç CHP’Lİ AĞAÇ: “GÜMÜŞHANE DEĞİL KIRMIZIHANE, SORUMLU AKP!”
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, AKP kongreleri nedeniyle Gümüşhane ve Karadeniz’in kırmızıya boyandığını söyledi.
İş yerleri kapalıyken ve vatandaş karantina altındayken AKP’nin hınca hınç dolu kongreleri büyük tepki topladı. Özellikle Karadeniz’de ortaya çıkan görüntülerin bölgedeki salgını daha da tetiklediği konuşuluyor. CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç da bu durumu masaya yatırdı. Yayınlanan risk haritasına gönderme yapan Ağaç, Gümüşhane’ye Kırmızıhane diyerek şunları söyledi:

“AKP KONGRELERİ SONRASINDA SALGINDA PATLAMA YAŞANDI”

“Gümüşhane’miz salgında iller kategorisinde en riskli illerin arasına girerek haritada kırmızıya boyandı. En riskli 17 ilin arasında olduğu için esnaf başta olmak üzere tüm hemşerilerimizin yaşadığı sıkıntı ve olumsuzluk aynen devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde; “ülke genelinde sanki bu salgın bitmiş gibi bir hava seziyoruz ki; bu çok tehlikeli ve sakıncalı bir durum. Bu salgının üçüncü ve hatta dördüncü dalga ihtimali son derece yüksekken, Mutasyonlu virüsün ne sonuç doğuracağı tahmin bile edilemezken; sorumsuz ve hatalı davranışlar Allah korusun hastalığı patlatır ve onca bedelle verilen mücadelede tüm emekleri boşa çıkarır” diye açıklama yaparak ilgili ve yetkilileri uyarmıştık. Nitekim Karadeniz’de yapılan AKP Kongreleri sonrasında tüm Karadeniz illerinde salgın düzeyinde adeta patlama yaşandı. Gümüşhane de dâhil hepsi “Kırmızıya” döndü. Sanki bu sorun Gümüşhane’de kendi halinde yaşayan insanların kişisel tedbirsizliği nedeniyle olmuş gibi; şimdi yeniden maske mesafe gibi konularda sıkı önlemler, kontroller yaşıyoruz.”

“KONGRELERE GÜMÜŞHANE’DEN ARAÇLARLA GİTTİLER”

CHP’li Ağaç açıklamasının devamında, “Oysa gerçekler şimdi daha net ortaya çıkıyor. Aldığımız bilgiye göre; Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize AKP İl kongrelerine; Gümüşhane’den özel araçları ile gidenlerin dışında beşer otobüs doldurularak katılım sağlanmış. Peki neden; salonlar “Lebaleb” dolsun diye. Peki; bu kadar vatandaşı o yoğun ve riskli salonlara sırf görüntü ve şov için götürenlerin, kongreler sonrası da orada saatlerce kalabalık içinde duran muhtemelen de pek çoğu virüsle temas eden vatandaşların hiçbir kontrol ve önlem almadan il ve ilçelere yayılarak muhtemel vakaları bölgemize taşınmasında; bu konuya müdahil olmayan seyirci kalan kurumların, sorumlu ve yetkililerin hiç mi kabahati yok? Yazık değil mi başta sağlık çalışanları olmak üzere bu kadar büyük fedakârlık gösteren ve sıkıntı çeken vatandaşlarımıza?” ifadelerini kullandı.

“KIRMIZI İL SIKINTISI İLE BAŞ BAŞA KALDIK”

Herkesi sorumlu davranmaya davet ettiğini söyleyen Başkan Ağaç, “İktidarın seçmen nezdinde büyük güç kaybını gölgeleme ve bu maksatla taşıma kalabalıklarla algı yönetmeye çalışmasının yarattığı “Kırmızı il” sıkıntısı ile şimdi baş başa kaldık. Değdi mi yani? Kırmızı gerçi başka bir şey de çağrıştırdı. Seçimlerde iktidar blokunun kazandığı yerler “Sarı” ile, muhalefetin kazandığı yerler de “Kırmızı” ile haritalarda gösterilirdi. Demek ki inşallah; ilk seçimde Gümüşhane’nin rengi artık “Sararmayacak”.” dedi.
1000
icon
Davut köse 6 Mart 2021 10:33

Sevgili hemşerim birazda çözüm odaklı siyaset yapsanız daha iyi olmazmı bu siyaset şekli yanlızca chp seçmeninin gönlünü okşar saygı ve sevgiyle allah yolunuzu açık etsin

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat