CHP’Lİ AĞAÇ: ATATÜRK PARKI BETONLA KATLEDİLİYOR

Genel 3 Nisan 2021 13:37
Videoyu Aç CHP’Lİ AĞAÇ: ATATÜRK PARKI BETONLA KATLEDİLİYOR
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, Atatürk Parkı’ndaki inşaat çalışmasını gündeme taşıdı.
Atatürk Parkı’nın betonla katledilmeye devam ettiğini ifade eden CHP İl Başkanı Bedri Ağaç şunları söyledi:

“AĞAÇ SAYISI YARI YARIYA AZALTILDI”

“Atatürk Parkı’nda ağaç sayısı yarı yarıya azaltıldı, seyrekleştirildi. Burası Gümüşhane’nin en güzel parkı. 60 yıllık belki 70 yıllık bir park. Burada yeşilin içine 2 tane beton yapılıyor. İnsan bunu görünce duygulanıyor ve üzülüyor. Gümüşhanelinin nefes alabileceği yerlerden birisi olan bu parkı da beton anlayışıyla dükkân yapma bahanesi ile yok ediyorlar.” 

“BELEDİYE DEĞİL SANKİ İNŞAAT ŞİRKETİ”

Caddelerde gezdiği esnada gözlemlerini aktaran CHP’li Ağaç “Onlarca dükkân boş. Gümüşhane’de iş yeri, dükkân sıkıntısı yok ki. Gümüşhane’nin ekonomisi zayıf, ticaret dönmüyor, para yok. Gelir yaratılamamış. Ondan kaynaklanan ekonomik küçülme var. Şimdi parkın içine iki tane dükkân yapıyorlar. Belediyeye ait 4-5 dükkânı yıkıp yerine iş merkezi yapacaklarmış. Belediye mi inşaat şirketi mi? Her gördüğünüz boşluğa bina yapalım, inşaat yapalım, kat verelim, rant elde edelim. Belediye inşaat şirketi değil ki. Belediye para kazanması gereken bir şirket değil. Kamu hizmeti yapar belediye. Kamu hizmeti sıfır kârla ya da minimum kârla kendini döndürecek şekilde yapılması lazım. Bu dükkânları yapıyorsun, kimin parasıyla? Kamu parasıyla. Haksızlık değil mi?” ifadelerini kullandı. 

“İNSANLAR HALA ASBESTLİ BORULARDAN PİS SULAR İÇİYOR”

Başkan Ağaç açıklamasının devamında, “Gümüşhane’de hep söylediğim gibi başıboşluk var. Kendi kafasına göre, hukuk, kural, genelge, talimat, nizam tanımayan yönetim anlayışı var. Yerel yönetim bunu yapıyor ama maalesef Gümüşhane’nin yetkililerinin, sorumlularının konuyla ilgilendikleri yok. Betonla inşaat yapacağına, insanlar hala derelerden kaynaklanan, kuyulardan elde edilen suları asbestli borularda pis sular içiyor evlerinde. O suları bile veremiyorsunuz. Saat 12-1’de sular kesiliyor Gümüşhane’de. Sen en temel belediye hizmetini yapamıyorsun, kalkmışın kendi kendine inşaat şirketi gibi davranıyorsun. Yazıktır günahtır” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat