CHP’Lİ AĞAÇ KARŞIYAKA MAHALLESİ’NDE UYARDI “TEHLİKE GELİYORUM DİYOR!”

Genel 23 Mart 2021 12:01
Videoyu Aç CHP’Lİ AĞAÇ KARŞIYAKA MAHALLESİ’NDE UYARDI “TEHLİKE GELİYORUM DİYOR!”
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, Karşıyaka Mahallesi’nde bina yapımı sırasında kopan parçaların büyük tehlikeye yol açtığını, yerine giderek anlattı.

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, kent sorunlarına ilişkin tespitler yapmaya ve sorunları yerinde anlatmaya devam ediyor. CHP’li Ağaç’ın bu kez durağı Karşıyaka Mahallesi oldu. Bölgedeki bir bina yapımı sırasında kopan parçaların tehlike arz ettiğini ifade eden Başkan Ağaç şunları söyledi:

“YAPILAN BİNANIN YANINDAKİ EVLER TEHLİKEDE”

“Karşıyaka Mahallesi’nde bir bina çalışması başlatıldı. Bina için 10 kat izin verildiği söyleniyor. Tam bina yapılırken arka taraftan büyük bir kütle koptu ve inşaat durmak zorunda kaldı. Sonrasında yine bir parça daha kopmuş. Dolayısıyla şu anda yapılan binanın yandaki evler için çok ciddi bir tehlike var.” 

“BU MU GÜMÜŞHANE İÇİN İNANDIĞIMIZ YOL?”

CHP’li Ağaç, binanın yapıldığı yerde bulunan “Gümüşhane için inandığın yolda yürü” tabelasını işaret ederek sözlerine şu ifadelerle devam etti: 
“Bu mu bizim Gümüşhane için inandığımız yol? Bu bina yapılırken aklı başında herkes biliyordu ki bu arka tarafa fore kazık çakılmazsa, etkin bir önlem alınmazsa burası heyelanlı alan, burası kopar gelir. Bu biline biline buraya ruhsat verildi. Sadece beton püskürtmesiyle göz boyandı, yapar çıkarız düşüncesiyle hareket edildi. Şimdi ne oldu? Buranın yer sahiplerine de yazık. Devletin kaynağı boşa gitmiş, ona da yazık. Oluşturduğu tehlikeye yazık. Şu şehrin merkezinde, belediyeye 1 kilometre uzaklıkta bir yerde bir inşaat ruhsatı veriyorsunuz. Verdiğiniz yerin durumu ortada. Bu mu inanılan ve yürünen yol. Böyle midir imar uygulaması, mimari anlayış bu mudur? Hep diyorum, bu memleket sahipsiz memleket. Sahipsiz olduğu buradan belli. Gümüşhane merkezinde Karşıyaka Mahallesi’nde yapılmaya çalışılan inşaat, kopan gelen kayalar, taşlar, toprak… Allah’tan can kaybı yaşanmadı ama ileride ne olacağı belli de değil. Yetkilileri, belediyeyi buraya ivedi tedbir almaya davet ediyorum”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat