CHP’Lİ AĞAÇ’TAN 23 NİSAN MESAJI: “23 NİSAN’I YASAKLAYANLAR, ŞEYH CENAZELERİNDE, KONGRELERDE İZDİHAM YAŞADILAR”

Genel 24 Nisan 2021 13:43
Videoyu Aç CHP’Lİ AĞAÇ’TAN 23 NİSAN MESAJI: “23 NİSAN’I YASAKLAYANLAR, ŞEYH CENAZELERİNDE, KONGRELERDE İZDİHAM YAŞADILAR”
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve  Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  CHP İl Başkanı Ağaç mesajında şunları söyledi: 

“Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi; kader birliği içinde, istiklâl ve istikbal mücadelesini elbirliğiyle, gönül birliğiyle gerçekleştirmeye azmetmiş aziz milletimiz için bir dönüm noktasıdır. "Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir" ilkesiyle yapılan bu ulvi mücadele ile ecdadımız birlik ve beraberliğinden ödün vermeden; vatanına, bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkmıştır. İstiklâl mücadelemizin sürdürüldüğü en zorlu, en buhranlı günlerde doğan Türkiye Büyük Millet Meclisi millî birliğimizin, millî mutabakatımızın, millî egemenliğimizin en somut tecellisi olmuş, demokratik zemin üzerinde yükselen cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır.”

“PANDEMİ BAHANESİYLE İL ÖRGÜTLERİMİZ SINIRLANDIRILDI”

“23 Nisan Bayramı ile milletimize verilen diğer mesaj; geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızı Ülkesini ve Milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, sorumluluk bilinci içerisinde geleceğe daha güvenle bakan bireyler olarak yetiştirmenin ve en iyi şekilde geleceğe hazırlamanın hepimizin görev ve sorumluluğu olduğudur. Pandemi bahane edilerek il örgütlerimizin sınırlandırılmış bir katılımla bile Atatürk anıtlarına çelenk koymalarına, vatandaşların 23 Nisanı kutlamalarına izin vermeyenler; lebalep kongrelere on binler giderken, tarikat şeyhlerinin binlerce kişi ile izdihama dönüşen cenaze törenlerinde; pandemi, salgın falan hak getire.”

“ÖLENE KADAR BU ONURU YAŞATACAĞIZ”

“Ağız tadıyla, onurla ve gururla milli egemenlik günümüzü kutlamaya bile engel oluyorlar. Zannediyorlar ki; Bağımsızlık savaşımızı, büyük önderimizi unutturacaklar. Asla, ölünceye kadar bu onuru yaşatacağız. Bizlerden sonra; sayıları az da olsa; son derece donanımlı, iyi eğitimli, iyi yetişmiş, cumhuriyeti, demokrasiyi, insan haklarını içselleştirmiş yurtsever çocuklarımız bayrağı devralacaklar.”
“Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisinin ilk Başkanı olan Gazi Mustafa Kemal'i, Kurtuluş Savaşımızı sevk ve idare eden ilk Meclisteki tüm milletvekillerini bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, şimdiki Meclis Üyeleri ve Yöneticilerini; tek kişilik, terk merkezli otorite uygulamaları karşısında; "Meclisin Yetkilerine, Milli Egemenliğe ve Milli İradeye" sahip çıkmaya çağırıyor, Egemenlik Bayramımızı kutluyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat