CHP’Lİ AĞAÇ’TAN BUZ ÜSTÜNDE YAYIN

Genel 31 Aralık 2020 13:50
Videoyu Aç CHP’Lİ AĞAÇ’TAN BUZ ÜSTÜNDE YAYIN
A
a
AĞAÇ: İNSANLARIN SAĞLIĞI RİSKE EDİLİYOR

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’e seslendi. Ağaç, “Bu şehirde ne milletvekili var ne belediye başkanı var. Allaha emanet gidiyoruz” dedi.

CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, merkez ilçe başkanı ile mahalleleri gezdi. Rotayı Karşıyaka Mahallesi olarak belirleyen Ağaç, burada donan yol ve boşa akan su nedeniyle isyan etti. Ağaç şunları söyledi:

“AKAN SU DEĞERLENDİRİLEBİLİR”

“Karşıyaka Mahallemiz Musan Sokak’ta bağdan gelen su boru içine alınıp değerlendirilmesi mümkünken, yaz-kış bu su, kaldırımların üzerinden boşa akıp gidiyor. Öte yandan su buz tutmuş. İnsanlar kaldırımda yürüyemez hale gelmiş. Bu, vatandaş için çiledir. Yazık günah. İnsanların sağlığı riske ediliyor. Bu, belediyeciliğin de ne halde olduğunun göstergesi. Şurada 20-30 metrelik boruyla su kontrol altına alınıp değerlendirilebilir ama salmışlar çayıra mevlam kayıra “

“NE MİLLETVEKİLİ NE BELEDİYE BAŞKANI VAR”

Gümüşhane’nin sahipsiz olduğunu söyleyen CHP’li Ağaç, Belediye Başkanı Ercan Çimen’e de seslenerek şöyle dedi: 
“Şu şehri haftada bir dolaşın. Yollar, caddeler ne durumda diye bir bakın. Oturuyorsunuz yerinizde. Hiçbir yere çıktığınız yok. Ne milletvekili var bu şehirde ne de belediye başkanı. Tamamen Allah’a emanet gidiyoruz. Ama madem ki siz gezmiyorsunuz biz mahalle mahalle gezmeye vatandaşın sorunlarını, yaşadığı sıkıntıları anlatmaya devam edeceğiz.

“BETON YIĞINI ANLAYIŞINI TERK ETMELİYİZ”

Şehirdeki yapılaşmaya ilişkin de eleştirilerde bulundu CHP İl Başkanı Bedri Ağaç. Gümüşhane’nin belli bölgelerine Gümüşhane evleri tarzında imar düşünülebileceği önerisi sunan ağaç, klasik ve yüksek katlı, beton yığını şeklinde şehircilik anlayışının da terk edilmesi gerektiğini vurguladı. Ağaç, “Yeni yapılara bakıyoruz bir balkondan diğerine atlamak mümkün. Cam ve pencere açamıyorsunuz. Çocukların oynayacağı bir tane yeşil alan yok. Yapıların arasında müze gibi bir-iki konak kalmış, gerisi Türkiye’deki diğer yerler gibi ranta dayalı, çarpık yapılaşma ve yüksek bina. Bu şehirdeki imar anlayışının bir yerde artık değişmesi lazım. Maalesef AK Parti iki dönem bu şehirde iktidar. Ondan önce hizmet yapanlarda da  şehir estetiği anlamında büyük bir hassasiyet göremedik ama buna bir nokta koymak lazım.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat