CHP'li Ağaç'tan Gümüş Otel'in satışa çıkarılmasına tepki "GÜMÜŞHANE'NİN BETONA İHTİYACI YOK!"

Genel 10 Mayıs 2021 13:22
Videoyu Aç CHP'li Ağaç'tan Gümüş Otel'in satışa çıkarılmasına tepki "GÜMÜŞHANE'NİN BETONA İHTİYACI YOK!"
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, Gümüşhane'nin merkezinde; son kalan Gümüş Otel'in ticaret ve alanı olarak imara açılmasına tepki gösterdi. Kentin konut alanına değil, yeşile ihtiyacı olduğunu vurgulayan Bedri Ağaç, "Şehri mahvettiniz. Betona gömdünüz" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, satışa çıkarılan Gümüş Otel'in önünde yaptığı açıklamada, buranın kent için önemine işaret etti.
Kentin en güzel yerlerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Ağaç, "Gümüşhane'nin merkezinde; belki de en son kalan yeşil alanı,  harika yeşilliği ve ağaçları olan çok güzel bir bahçeye sahip. Toplam 2 bin 650 metre kare alan Özel İdare'ye ait. İl Özel İdaresine ait Gümüş Otel satışa çıkarıldı. Satışı teşvik etmek için Gümüşhane Belediyesince Ticaret ve Konut Alanı olarak imarı değiştirilmiş ve civar emsallere göre de 1 kat fazla imar verilmiş" bilgisini paylaştı. 

ŞEHRİ MAHVETTİNİZ

Alanın Gümüşhane'ye nefes alacağı bir parka dönüştürülmesi gerektiğini dile getiren Başkan Ağaç, "Gümüşhane'nin konut alanına, betona ihtiyacı yok. Gümüşhane'nin insanların huzur içinde oturabileceği yere ihtiyacı var. Şehri mahvettiniz. Betona gömdünüz. Bu insanların bu şehirde nefes alacakları, dinlenecekleri, gölgesinde serinleyecekleri ve sosyalleşecekleri çok az sayıda yerden biri olan bu otel ve bahçesi; ranta kurban edilmek isteniyor. Bıkmadınız mı bu rant hırsından, bu betonperestlikten? Ülkenin her yerinde olduğu gibi şirin Memleketimiz Gümüşhane'yi de betona boğmaktan? Yazık değil mi?
Ülkede nerede rant sağlanabilecek bir alan bulursanız; tarumar edip, satıp savıyor, betona gömüyorsunuz. Yoksa burası da mı o 'Kupon Arazi' kategorisine giriyor?
Bir zamanlar, içerisinde bahçelerin, meyve ağaçlarının olduğu, Göbek Elması ile ünlü, temiz havası ve harika suyu olan şirin güzel şehri; çarpık yapılaşma ile betona boğulmuş, havası kirli, suyu yetersiz ve kalitesiz, sosyal donatı ve yaşanabilirlik açısından çok gerilerde kalmış; ucube bir büyük köy haline el birliği ile döndürdünüz ya; yazıklar olsun. Gelecek kuşaklar sizi asla affetmeyecek.
Yetkililere, ilgililere sesleniyorum; yol yakınken gelin bu işten vazgeçin. Kıymayın ağaca, yeşile ve bu kente..." çağrısı yaptı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat