CHP’Lİ AĞAÇ’TAN KONGREYE OTOBÜS TAŞINMASINA SERT TEPKİ “GERİ DÖNENLERİ KARANTİNAYA ALIN”

Genel 26 Mart 2021 15:37
Videoyu Aç CHP’Lİ AĞAÇ’TAN KONGREYE OTOBÜS TAŞINMASINA SERT TEPKİ “GERİ DÖNENLERİ KARANTİNAYA ALIN”
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, AKP 7. Olağan Kongresi’ne 81 ilden otobüs kaldırılmasına sert tepki gösterdi.

AKP 7. Olağan Kongresi, Ankara Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hem salon içinde hem de salon dışında kalabalığa seslenmesi büyük endişeye yol açtı. CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç da kongreye otobüslerle insan taşınmasına ve maske, mesafe kuralına riayet edilmemesine sert tepki gösterdi. Ağaç şunları söyledi:

“ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

"Pandemi, Salgın, Kırmızı İl, Yüksek Riskli İl" gibi gerekçelerle; esnaf, kafe, kahvehane veya lokanta gibi yerlerin 3-4 masa ile bile olsa işletmelerini açmalarına, açık alanda bile pazar kurulmasına izin verilmeyen bir ilde; 5 otobüs dolu insanın Gümüşhane'den Ankara'ya AKP'nin "Lebalep" Kongresi için gitmesine; itiraz etmeyen, engel olmayan, ses çıkarmayan etkili ve yetkilileri; tükenme noktasına gelmiş olan esnafımız adına Allah'a havale ediyorum.”

“ALGI YÖNETİMİ VE ŞOV UĞRUNA”

“24 Mart 2021 günü Covid-19 raporuna göre; Türkiye'de 397'si sağlık çalışanı olmak üzere en az 30.462 insanımızın koronavirüsten vefat ettiği, günlük vaka sayısının 30 binleri bulduğu bir ortamda; köy muhtarları başta olmak üzere Gümüşhane'nin her yerinden 400-500 kişinin; İktidarı oluşturan partilerin oylarındaki erimeyi gizlemek için; sırf algı yönetimi ve şov için; Ankara'da Türkiye'nin her ilinden otobüslerle taşınan binlerce kişinin katıldığı ve üstelik kapalı salonda yapılan AKP kongresine gidişinde; sağlık/salgın açısından sakınca görmeyenlere sadece pes diyorum. Bu milleti azıcık düşünüyorsanız; bari dönenleri en az 10 gün karantinada tutun.”

“KESİLEN CEZALARI İPTAL EDİN, ÖDEYENLERE PARALARINI İADE EDİN”

“Olayın siyaset yanını bir kenara bırakın; insan olarak elinizi vicdanınıza koyun! Motosiklete binen karı kocaya "Sosyal mesafe nerede" diyen, dağ başındaki teyzeye, köylü pazarında elindeki bir kaç çeşit ürünü satmaya çalışan üreticiye "maskeyi düzgün takmadı diye ceza kesen, mağazada tek başına oturan esnafa "maske takmasan ceza keserim" diye efelenen, açık pazaryerini bile vatandaşa yasaklayan, Atatürk anıtına 5-10 kişi ile bile olsa çelenk sunum törenine izin vermeyen, yeme-içme yerlerinin 5-10 kişiye bile hizmet vermesini engelleyen, nişan, nikah veya düğünlere izin vermeyen, 65 yaş üstü insanları paraları ile bile olsa toplu ulaşım araçlarına bindirmeyen, insanların cenazelerini bile doğru dürüst kaldırmalarına engel olan, banka önünde babasını bekleyen çocuğa ceza yazan, tüm bunlar yaşanırken; binlerce insanın otobüslerle taşınıp balık istifi "lebalep" kongreye katılıp, sonra da her şey normalmiş gibi memleketlerine dönerek toplumun içine karıştıklarını gören yetkililer; bugün bu durum karşısında ne hissediyor acaba? Derhal vatandaşa pandemi kurallarına uymama gerekçesi ile kestiğiniz cezaları iptal edin, cezayı ödeyenlere de paralarını iade edin.

“1 HAFTAYA KADAR YİNE MİLLETÇE KAPANACAĞIZ”

“Sağlık Bakanı aşı tedariğindeki sıkıntıyı es geçerek; alışkanlık olduğu gibi yine twitter da MASKE-MESAFE-HİJYEN kuralı açıklamasını yaptı. Herkes en kısa zamanda İlimizi "Kırmızı"dan kurtaralım da esnaf ve vatandaş biraz rahatlasın diye umutla beklerken; muhtemelen en geç 1 haftaya kadar yine milletçe kapanacağız! Allah aşkına milletin aklıyla dalga geçmeyin artık!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat