CHP’Lİ AĞAÇ’TAN PAZAR YERİ TEPKİSİ “AKP KONGRESİNDE SAKINCA YOK AMA AÇIK PAZAR YERİNDE VAR!”

Türkiye 9 Mart 2021 17:40
Videoyu Aç CHP’Lİ AĞAÇ’TAN PAZAR YERİ TEPKİSİ “AKP KONGRESİNDE SAKINCA YOK AMA AÇIK PAZAR YERİNDE VAR!”
A
a
CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, pazarcı esnafının ve vatandaşın mağdur edildiğini söyledi.

Gümüşhane’de Salı Pazarı’na pandemi neşteri vuruldu. Hıfzıssıhha kararı ile mevcut Pazar yeri farklı bir noktaya taşındı. CHP Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç da bu durumdan vatandaşın ve pazarcının şikâyetçi olduğunu aktararak şunları söyledi:

“KONGREDE RİSK GÖRMÜYORLAR PAZARDA GÖRÜYORLAR”

“Pazar yeri ile ilgili pazarcılar ve belediye arasında büyük bir tartışma var. Yıllardır aynı yerde kurulan pazarın kaldırılması gündeme geldi. Hıfzıssıhha karar almış, açık bir yer alan pazar yeri pandemi gerekçesiyle boşaltılıyor ama aynı Hıfzıssıhha Kurulu buradan Trabzon’a 6 otobüsle 400-500 insanın gitmesini, orada kongreye katılmasını ve sonra geri gelmesini sorun etmiyor. Buna karşın önlem almayan kurul, açık havada 50-100 vatandaşın pazara geliyor olmasını salgın açısından riskli görmüşler”

“PAZARCI ESNAFI VE VATANDAŞ PERİŞAN”

Pazarın taşındığı yeni yerle ilgili aksaklıkların olduğuna dikkat çeken CHP’li Ağaç, “Kurulacak cadde trafiğe kapatılmalıydı ama araba sirkülasyonu var. Akan bir trafik var ve cadde daracık. Yoğunluk açısından eski pazar yeriyle arasında bir farkı da yok. Kısacası pazarcı esnafı perişan, Gümüşhane halkı perişan. Hiç olmayacak bir yer. Bir düzenleme yapıyorsanız önce alt yapıyı hazırlayın, vatandaşın fikrini alın sonra taşıyoruz deyin. Ben yaptım oldu anlayışı 21. Yüzyıl Türkiye’sine yakışmıyor.” dedi.

“SAÇMA SAPAN KARARLARA UYULSUN İSTENİYOR”

Gümüşhane’nin sahipsiz bırakıldığını söyleyen CHP İl Başkanı Bedri Ağaç, “Kimse insanların hayatını kolaylaştırma peşinde değil. Yapılan saçma sapan uygulamalara ve kararlara ‘vatandaş uysun’ deniyor. Gümüşhane insanı uyumludur, kanuna bağlıdır ama insanlara bu kadar da garip muamelesi yapmak doğru değil.” dedi.

“MİLLET PARKI İÇİN PANDEMİ GEREKÇE GÖSTERİLİYOR”

Başkan Ağaç son olarak Gümüşhane'de yıllardır kullanılan merkezdeki pazar yeri ile ilgili, “AKP'nin millet parkı yapımı için ancak pandemi gerekçe gösterilerek merkezin dışına; halkın ve pazarcı esnafın talepleri dikkate alınmaksızın zorla taşınmak isteniyor. Tomalarla, onlarca polis ve zabıta ile; bu uygulama adeta zorla halka dayatılıyor.” diyerek sözlerini noktaladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat