CHP’Lİ AKBULUT ÇAVDIR VE HASANPAŞA’DA ALINAN YERLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI “ÇAVDIR VE HASANPAŞA HALKINA NE VERİLECEK?”

Türkiye 25 Haziran 2021 18:26
Videoyu Aç CHP’Lİ AKBULUT ÇAVDIR VE HASANPAŞA’DA ALINAN YERLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI “ÇAVDIR VE HASANPAŞA HALKINA NE VERİLECEK?”
A
a
CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, Çavdır ve Hasanpaşa’daki özel idareye devir konusunu gündeme taşıdı. Başkan Akbulut, “Çavdır ve Hasanpaşa bundan ne kazanacak?” diye sordu.

CHP’li Akbulut, Çavdır’da 552 bin 667 metrekarelik, Hasanpaşa’da ise 332 bin 656 metrekarelik alan özel idareye verildiğini söyledi. Siyasi bir propaganda değil, memleket meselesi adına konuştuklarını belirten Başkan Akbulut, yaptığı açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı:

“HERHANGİ BİR MEBLAĞ YA DA HİZMET ALINACAK MI?”

“Çavdır’da 552 bin 667 metrekarelik, Hasanpaşa’da 332 bin 656 bin metre karelik yerler özel idareye devredilmiş, Burdur Valiliği’ne devredilmiş ama karşılığında alınan yer ya da para yok. Çavdır halkı olarak Hasanpaşa halkı olarak verilen bu evler karşısında ne gibi kazanım sağlandı bunu bilmek istiyoruz. Herhangi bir meblağ alınacak mı ya da bir hizmet alınacak mı?”

“DİYORLAR Kİ TOKİ YAPACAĞIZ…”

“Çavdır’da diyorlar ki TOKİ yapılacak. Ne kadarlık yere TOKİ yapılacak? Aldığınız yer yaklaşık 600 bin dönüm yer. Çavdırın en önemli yeri. Aldığınız yerin kaç bölümlük yerine TOKİ yapacaksınız? Çıkın bize söyleyin ki ‘Biz valilik olarak buranın bir kısmını satacağız, para kazanacağız ya da Çavdıra hizmet getireceğiz. Söğüt’te domates çok, salça fabrikası kuracağız’ deyin, biz de sizi alkışlayalım.” 

“ALDIKLARI YER KADAR ÇAVDIR VE HASANPAŞA’YA DEĞER KATMAK ZORUNDALAR”

“Ben Çavdırın bir evladı olarak bunları sormakla mükellefim. Çavdırın hakkını savunuyorum. Ben Çavdırlı tüm yetkilerden açıklama bekliyorum. Valilikten açıklama bekliyorum. Çavdır ve Hasanpaşa ne kazandı? Biz bu işin takipçisi olacağız. Çavdır ve Hasanpaşa halkından aldıkları değer kadar buralara değer katmak zorundalar”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat