CHP’Lİ AKBULUT’TAN İKTİDARIN EKONOMİ MODELİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA

CHP 29 Aralık 2021 21:27
Videoyu Aç CHP’Lİ AKBULUT’TAN İKTİDARIN EKONOMİ MODELİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA
A
a
“FAİZİ FAKİR FUKARALAR OLARAK TOPLAYIP HAZİNEDEN ÖDEYECEĞİZ!”
CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, iktidarın dövizdeki artışa karşı hayata geçirdiği “Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat” programına ilişkin konuştu.
Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat ile döviz kurunda oluşan fark vade sonunda mudinin hesabına hem sabit mevduat faizi hem de kur farkı olarak ödeniyor. Uygulamada mevduat faizi açıklanan politika faizinden 300 bp daha yüksek olabilecek ve birden fazla kez yararlanılabilecek. Buna göre; bankalarca uygulanacak faiz politika faizinin (Yüzde 14) en fazla 3 puan üzerinde olabilecek.
“HAYAT ÇOK PAHALI FAİZE PARA YETMİYOR!”
CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut da iktidarın bu adımına ilişkin açıklama yaptı. Hayata geçirilen programın, faizin isminin değiştirilmiş bir hali olduğunu ifade eden CHP’li Akbulut, “Faizciler, dolar bir günde yüzde 7 değer kazandı diye üzülmeyin; paramızı dolara geçirmedik, faiz bu kadar kazandırmaz demeyin! Aradaki farkı fakir fukara aramızda toplayıp hazineden ödeyeceğiz size. Asıl dert, bizde hayat çok pahalı. Para yetmiyor ki faize yatıracak paramız olsun!” sözleriyle iktidarı eleştirdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat