CHP’Lİ AKILLI: “BİRİLERİ DEDİ DİYE ÇANAKKALE NE BUGÜN NE DE YARIN GEÇİLİR!”

Genel 18 Mart 2022 11:01
Videoyu Aç CHP’Lİ AKILLI: “BİRİLERİ DEDİ DİYE ÇANAKKALE NE BUGÜN NE DE YARIN GEÇİLİR!”
A
a
CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, 18 Mart Şehitlerimizi Anma ve Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıl dönümüyle ilgili açıklama yaptı.
18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili verdiği mesajda CHP’li Akıllı, Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü olan 18 Mart’ta hizmete alınacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışı ile ilgili AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın, “‘Çanakkale geçilmez’ tarihte kaldı artık. Çanakkale geçilir, her türlü geçilir” ifadelerine ilişkin değerlendirmede bulunarak şöyle dedi:
“KEŞKE YUNAN KAZANSIN DİYEN ZİHNİYET SİNSİCE İÇİMİZDE BARINIYOR”
“Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz ve bazı meczuplar tarafından Türk milleti olarak sınanıyoruz. Hatırlarsınız, birisi çıkıp Türklerin öz vatanını savunmasına, Kurtuluş Savaşına “Keşke Yunan kazansaydı” diyecek kadar hainleşmişti. Tıpkı o dönemler Millî Mücadeleye düşman olan, işgal kuvvetlerine destek veren çevreler gibi. Bugün de aynı zihniyetin hala sinsince içimizde barındığını görüyoruz.
“SAPKIN TARİHÇİLERİN PEŞİNDEN KOŞANLAR…”
Bunun yanı sıra bir talihsiz açıklama da İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’na iki kez yenilen devrik başbakan ve şu an AKP’nin Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’dan gelmişti. O beyefendi de saçmalıklarına bir yenisini eklemiş, bir köprü açılışına manasız bir benzetme ve anlam yükleyerek “Çanakkale geçilmez’ tarihte kaldı artık. Çanakkale geçilir, her türlü geçilir” demişti. Efendiler, bu zihniyetin izinde oldukları sapkın tarihçiler de bu zihniyetin peşinde gizliden gizliye koşanlar da bilsinler ki Çanakkale ne o gün geçildi ne bugün geçilir ne de yarın geçilecektir! Çanakkale geçilmez!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat