CHP’Lİ AKILLI’DAN FIRLAYAN DOLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA “AKP HÜKÜMETİ YOLUN SONUNA GELMİŞTİR”

Genel 12 Ekim 2021 19:03
Videoyu Aç CHP’Lİ AKILLI’DAN FIRLAYAN DOLARLA İLGİLİ AÇIKLAMA “AKP HÜKÜMETİ YOLUN SONUNA GELMİŞTİR”
A
a
CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Türk Lirası’nın Dolar karşısında hızla değer kaybetmesine ilişkin açıklama yaptı.

Dolar/TL, küresel merkez bankalarının sıkılaştırma yönlü adımları değerlendirdiği bir dönemde Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz indirimine başlamasının da etkisiyle yeni tarihi zirve olan 9.03'e yükselerek bir kez daha rekor kırdı. Liranın Dolar karşısında değer kaybetmesine ilişkin CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı da bir açıklama yaptı.

“İLK SEÇİMDE GİDECEKLER, BUNU GECİKTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR”

CHP’li Akıllı, “Elektriğe gelen zamlar bir taraftan, doğal gaza gelen zamlar bir taraftan, yakıtlara gelen zamlar bir taraftan derken Dolar da tarihi rekorunu kırarak 9 Lira oldu. Türk Lirası dolar karşısında hızla erimeye devam ediyor. AKP hükümeti yolun sonuna gelmiştir. İlk seçimde gidecekler. Bunu onlar da biliyorlar ve bunu geciktirmeye çalışıyorlar. Ancak çok yerli ve milli olduklarını söyleyen iktidar ve küçük ortağı biraz olsun bu milleti düşünüyorsa hemen sandığı halkın önüne koymalı. Yoksa her şey daha da kötüye gitmeye devam edecek” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat