CHP’Lİ BAĞLAR YETKİLİLERE SESLENDİ “ÇOCUKLAR ULAŞIM HİZMETİNDEN YOKSUN, DERS ZİLİ ÇALMASINA RAĞMEN OKULA GİDEMİYOR!”

Genel 7 Eylül 2021 20:27
Videoyu Aç CHP’Lİ BAĞLAR YETKİLİLERE SESLENDİ “ÇOCUKLAR ULAŞIM HİZMETİNDEN YOKSUN, DERS ZİLİ ÇALMASINA RAĞMEN OKULA GİDEMİYOR!”
A
a
CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, birçok eksiklikleri nedeniyle hizmet götürülmeyen Topraktaş Köyü’nden yetkililere seslendi.

Eğitim-Öğretim Yılının başladığı ilk günde soluğu Bağlar’ın kırsal mahallesi olan Topraktaş Köyü’nde alan CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, bölgedeki çocukların ve vatandaşların sorunlarını dinleyerek yetkililere seslendi.

“ALTIN GİBİ ÇOCUKLAR OKULA GİDEMİYOR”

Hiçbir yetkilinin köye gelerek sorunları dinlemediğini aktaran Başkan Yavuz, “Bu köyde okul zili çalmamakta. Çocuklarımız eğitim haklarından mahrum kalmakta. Çocuklarımız okula gidememekten, ayakkabılarının yokluğundan, kırtasiye ihtiyaçlarının yokluğundan dert yanıyor. Köy yolları olmadığı için geleceğimizin teminatı olan, altın gibi çocuklar bugün evlerindeler. Biz, okul zilinin heyecanını bu çocuklarımızın da yaşamasını talep ediyoruz.” dedi.

“YURTTAŞLARIMIZ EĞİTİM VE SAĞLIK HİZMETLERİNDEN EKSİK KALMASIN”

CHP’li Yavuz sözlerinin devamında, “Eğitim en doğal hakkımızdır. 2,5 kilometrelik bir yol yapıldı buraya anca 500 metrekarelik alandaki yolun yapılmama nedeni nedir merak ediyoruz? Buradaki yurttaşlarımızın eğitim, sağlık gibi hizmetlerden eksik kalmamasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.
Dertlerini CHP heyetine anlatan bölgedeki vatandaşlar ise Başkan Yavuz ve partililere seslerini duyurdukları için teşekkür etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat