CHP’Lİ BAKIR: “CEMAATLER GENÇLERİN GELECEĞİNİ TEHDİT EDİYOR”

CHP 11 Ocak 2022 23:57
Videoyu Aç CHP’Lİ BAKIR: “CEMAATLER GENÇLERİN GELECEĞİNİ TEHDİT EDİYOR”
A
a
CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, cemaat yurdundaki baskı nedeniyle yaşamına son veren Enes Kara ile ilgili konuştu.
Ailesinin zoruyla cemaat yurdunda kalan ve baskıdan şikâyet ederek yaşamına son veren tıp öğrencisi Enes Kara'yla ilgili açıklama yapan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır yaptığı açıklamayla gençlerin geleceğinin tehdit altında olduğunu söyledi. Başkan Bakır sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi:
“CEMAAT YURTLARI KAPATILMALI, DEVLET, ÇOCUKLARINA SAHİP ÇIKMALI”
“Pırıl pırıl bir genç, kardeşimiz, bu ülkenin geleceği Enes Kara, 20 yaşında yaşamına kaldığı cemaat yurdunun dayatmaları ve baskısı nedeniyle yaşamına kıyıyor. Bu ve buna benzer olaylara daha önce de şahit olduk. Ne yazık ki asıl acınası durum AKP marifetiyle bu cemaatlere ders alınmamışçasına yol verilmesidir. Devletin bekasını düşündüğünü iddia eden ittifakın üyeleri, ülkenin geleceği gençler için barınma sorunu adına hiçbir adım atmazken, onların ölümünün, istismarlarının üzerine de cemaatleri savunmaya devam ediyor. Bu böyle gitmez. Cemaatler gençler için, gençlerin geleceği için tehdit unsudur. Cemaat yurtları kapatılmalı ve gençler bu köhne yerlerden kurtarılmalıdır. Devlet, kendi çocuklarına kendi sahip çıkmalıdır”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat