CHP'li Başkan Akıllı, dövizde yaşanan ani düşüşü değerlendirdi

CHP 21 Aralık 2021 11:10
Videoyu Aç CHP'li Başkan Akıllı, dövizde yaşanan ani düşüşü değerlendirdi
A
a
BEDELİ HALKIMIZ ÖDEMESİN!

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, doların tarihi zirveyi görmesiyle fiyatlarda yaşanan yüksek artışa dikkat çekerek, "Dolar bir gecede bir ay önceki seviyeye düştü. Bu kısa sürede kimler zengin oldu? Yaşanan krizde bedeli yoksul halkımız ödememeli, fiyat istikrarı sağlanmalı" çağrısı yaptı.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, para politikası adımlarının Türk Lirası'na (TL) etkilerini değerlendirdi.
Dövizde yaşanan ani düşüşün psikolojik olarak bir rahatlamaya neden olsa da iktisadi olarak doğru değerlendirmek gerektiğine işaret eden Başkan Akıllı, "Dövizde yaşanan artış nedeniyle ürünlere büyük zamlar yapıldı. Çiftçi tarlasını gübresiz ekti. Üreticisi süt ineklerini sattı. Önümüzdeki dönem verim düşecek. Petrol fiyatı 40 dolardan 85 dolara çıktı. Dolar artışında raflarda değişen etiketler düşecek mi? Dolar tarihi zirveyi gördü ve bir gecede bir ay önceki seviyelere düştü. Bu sürede kimler zengin oldu? Kazanan 3-5 kuruşu ile döviz alan yoksul halkımız olmadı. Yaşanan krizde bedeli yoksul halkımız ödememeli, fiyat istikrarı sağlanmalı. Yaşanan ani düşüş psikolojik olarak bir rahatlatmaya neden olsa da iktisadi olarak doğru değerlendirme yapılmalı" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat