CHP’Lİ BAŞKAN ELVANAĞACI, “EĞER TÜRKİYE’DE TERÖR BİR YERE GELMİŞSE BU ÇÖZÜM SÜRECİNİN ETKİSİ İLE OLMUŞTUR”

Genel 18 Mart 2021 13:41
Videoyu Aç CHP’Lİ BAŞKAN ELVANAĞACI, “EĞER TÜRKİYE’DE TERÖR BİR YERE GELMİŞSE BU ÇÖZÜM SÜRECİNİN ETKİSİ İLE OLMUŞTUR”
A
a
 Katıldığı canlı yayında Çerkeş’teki siyasete ilişkin konuşan CHP Çerkeş İlçe Başkanı Cengiz Elvanağacı, “Eğer Türkiye’de terör bir yere gelmişse bu çözüm sürecinin etkisi ile olmuştur. O yüzden bize ne FETÖ ne de terörist damgasını vuramazlar, vuramayacaklar da” dedi.

Çankırı’nın ilçesi Çerkeş’in CHP’li İlçe Başkanı Cengiz Elvanağacı, Anadolu’daki siyaset hakkında açıklamalarda bulundu. Sosyal medya üzerinden yayınlanan bir canlı yayında konuşan Başkan Elvanağacı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üzerine dile getirilen iddialara yanıt verdi. Elvanağacı’nın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“BİZİM EN ZAYIF NOKTAMIZ DİN ELDEN GİDİYOR”

“Medyanın yüzde 90’ını eline alan iktidar, baktığımız zaman evlenme programları, halkın gözünü kapatacak programlar, yani açlığı görmeyen yoksulluğu görmeyen, çiftçinin halini görmeyen, hayvancılığın halini görmeyen, örnek veriyorum mesela CHP’den Muharrem Bey ayrılmış, onun üzerinden siyaset yapar durumda. Yani vatandaşa, ‘Dil elden gidiyor’ dediğiniz zaman her şey bitiyor. Bizim en zayıf noktamız ‘Din elden gidiyor.’ Yani biz dindar değil miyiz? Biz de dindarız elhamdülillah. Bu sıkıntıyı aşabilmek için bizim daha ön plana çıkmamız lazım. Çiftçiyi ön plana çıkarmamız lazım. Açlığı ön plana çıkarmamız lazım. Yoksulluğu ön plana çıkarmamız lazım.”

“CHP’Lİ OLMAKTAN DA GURUR DUYUYORUM”

 “Ben CHP’nin ilçe başkanıyım ve CHP’li olmaktan da gurur duyuyorum. Bana önce şunu diyorlar, ‘CHP terörist ile birlik oluyor.’ ‘CHP FETÖ’cülerle birlik oluyor.’ Benim söylediğim iki tane kelime var, ‘Hocam Amerika’da durmayın buraya gelin’ diyen biz değiliz. FETÖ’cülerin okulunu açan, FETÖ’cülerin okuluna çocuklarını gönderen biz değiliz. FETÖ’cülerin oklunda okuyan biz değiliz.  Yargının içene koyulan FETÖ’cülerle birtakım kişileri içeri attıran biz değiliz. Abdullah Öcalan’a mektup yazdırarak seçim kazanmaya çalışan da biz değiliz. Cani Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkartıp yayın yaptıran da biz değiliz. Seyyar mahkemeleri kuran, hendekleri kazdıran da biz değiliz. Ben bunları dedikten sonra Çerkeş’te benim karşımda konuşabilecek, bunlar teröristtir diyebilecek kimse yok.”

“BİZE NE FETÖ NE DE TERÖRİST DAMGASINI VURAMAZLAR”

“Halka temas etmek gerekiyor, halka yanaşmak gerekiyor. Çerkeş’in 52 tane köyü var. 52 köyün en azından 30, 40 tanesine gitmişimdir. Onlarla diyalog kurmuşumdur, muhtarlarla diyalog kurmuşumdur.  Birtakım eksikliklerimiz var mı, var? Halka tam dokunamamışız veya bizi dinlemek istememişler. Ama dinletiyoruz. Bunu yapıyoruz artık. FETÖ’yü bir tarafa bırakıyorum. Teröristi de bir yana bırakıyorum. Eğer Türkiye’de terör bir yere gelmişse bu çözüm sürecinin etkisi ile olmuştur. O yüzden bize ne FETÖ ne de terörist damgasını vuramazlar, vuramayacaklar da…”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat