CHP'li Başkan Halıcı, üreticinin sorunlarına dikkat çekti "KRİZDEN ÇIKIŞIN REÇETESİ TARIM!"

Genel 24 Nisan 2021 13:52
Videoyu Aç CHP'li Başkan Halıcı, üreticinin sorunlarına dikkat çekti "KRİZDEN ÇIKIŞIN REÇETESİ TARIM!"
A
a
CHP Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, yaklaşık bir yıl önce başlayan COVİD19 pandemisinin tüm dünyada tarım üretiminin önemini ortaya koyduğuna işaret ederek, " Krizden çıkışın reçetesi tarımdır Önemli bir tarım potansiyeline sahip olan ülkemizde kaynaklar verimli ve doğru kullanmalı, üretici desteklenmelidir. " dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, yaptığı açıklamada döviz fiyatlarındaki artışla girdi maliyetleri daha da artan üreticinin sorunlarına dikkat çekti. 
Tüm dünyayı bir yılı aşkın süredir esir alan corona virüsün tarımın önemini ortaya koyduğunu dile getiren Başkan Halıcı, şunları söyledi:

ARTIK ÜRETİM DESTEKLENMELİ

"Türkiye bugüne kadar fiyat artışlarını düşürme adına ithalatı destekledi. Bugün artan döviz artışı, TL'nin döviz karşısında değer kaybı ithalatın önünü de büyük oranda kesmiş oldu. Artık üretim desteklenmeli. Bugüne kadar ithalat desteklenirken, çiftçi göz ardı edildi. Oysa ekonomimizin can damarı tarım. Uzun zamandır yaşadığımız ekonomik krizden çıkışın reçetesi de tarım olacaktır. Borç yükü altıdaki üreticimizin zor süreci atlatabilmesi için acil önlemler hemen hayata geçirilmelidir."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat