CHP’Lİ BAŞKAN KELEŞ: “KAYNARCA YILLARDIR ALTYAPI SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNÜ BEKLİYOR”

Genel 31 Mart 2021 14:14
Videoyu Aç CHP’Lİ BAŞKAN KELEŞ: “KAYNARCA YILLARDIR ALTYAPI SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNÜ BEKLİYOR”
A
a
Kaynarca ilçesinde mahalle muhtarlarını ziyaret eden CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, kanalizasyon sorunu yaşadığını ve bu sorunun yıllardır çözülmediğini belirterek, vatandaşların mağdur olduğunu ifade etti.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, İl Yöneticileri Cemal Demir, Eymen Erdoğan, İsa Şahinoğlu, Ayhan Kadanalı, CHP Kaynarca İlçe Başkanı Ersan Ceylan ve İlçe Başkan Yardımcısı Yılmaz Yenilmez’in katıldığı programla, Sakarya’nın Kaynarca ilçesinde 6 mahalle muhtarı ziyaret edildi. Ziyaretlerde mahallelerin ve ilçenin sorunları üzerine fikir alışverişi yapıldı. Başkan Keleş tarafından her muhtara Atatürk portresi hediye edildi.

“ESNAF HER YAĞMURDA DERENİN TAŞMASINI MI BEKLEYECEK?”

Ziyaretlerin ardından bir değerlendirme yapan İl Başkanı Ecevit Keleş, Kaynarca ilçesindeki altyapı sorununa dikkat çekti. Yıllardır devam ettiği bilinen bu sorunla ilgili Keleş, “Kaynarca’da deprem öncesinden bu yana süren altyapı sorunu nedeniyle mağduriyetler yaşanıyor. Sakarya’nın farklı ilçelerinde, özellikle deprem sonrası dönemde düzelmeler yapılan altyapıyla ilgili Kaynarca’da etkin bir çalışma yok. Kaynarca yıllardır altyapı sorununun çözümünü bekliyor. Yeni yapılan binalarda belediye tarafından altyapı katılım payı alındığı ancak işin yapımı noktasın eksiklikler olduğu dile getiriliyor. Bu durum aynı zamanda yeni inşat yapanlar için de yeni masraflar çıkarıyor. Bununla beraber sanayi bölgesinde kanallar var ancak kanalların boşaltılması noktasında bağlantılar sağlıklı olmadığı için taşmalar yaşandığı da belirtiliyor. Kaynarca’nın altyapı sorunlarının yetkililer tarafından hassas bir şekilde incelenmesi gerekiyor. Kaynarca esnafı her yağmurda derenin taşmasını mı bekleyecek? Daha önce de sel felaketleri yaşadı” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat