CHP’Lİ BAŞKAN OVACIK’TA SON DURUMU ANLATTI “ÇORBA ZAR ZOR KAYNIYOR”

Genel 29 Ocak 2021 15:10
Videoyu Aç CHP’Lİ BAŞKAN OVACIK’TA SON DURUMU ANLATTI “ÇORBA ZAR ZOR KAYNIYOR”
A
a
CHP Ovacık İlçe Başkanı Ali Koçuk, salgın sonrası esnafın durumunu değerlendirdi. Koçuk, “esnaf zor durumda ve devlet hiçbir şey yapmadı” dedi.
CHP Ovacık İlçe Başkanı Ali Koçuk, Covid-19’un milyonlarca vatandaşı doğrudan etkilediğini ve insanların pandemi nedeniyle işsiz kaldığını söyledi. Koçuk, özellikle esnafın çok zor durumda olduğunun da altını çizdi. Salgın hastalıkla beraber vatandaşların maddi sıkıntılarının arttığına dikkat çeken CHP Ovacık İlçe Başkanı Ali Koçuk, sözlerine şöyle devam etti:

“DEVLET HİÇBİR ŞEY YAPMADI”

“Ovacık ilçesinde yaşayan vatandaşlar, özellikle de esnaf çok sıkıntılı günler yaşıyor. Devlet ise gereken yardımı vatandaşlarına yapamadı, yapamıyor. Kahvehaneler, kafeteryalar, kuaförler ve restoranlar durma noktasında. Bu koşullarda sosyal devlet, tabi gerçekten sosyal devlet ise, bunlara el atması lazımdı ama hiçbir şey yapılmadı.” 

“İNSANLAR İŞSİZ KALDI”

Pandeminin belki de en çok etkilediği meslek grubu olan kahvehaneler ve restoranlarla ilgili örnek veren CHP’li Başkan Koçuk, “10-12 civarında kahvehane vardı. 6-7 tane restoranımız vardı. Buralarda çalışan insanlarımız işsiz kaldı. İşsiz kaldıklarında ise devlet bu insanlara hiçbir şey yapmadı. Sosyal devlette, vatandaş devlete yönelik sorumluluklarını yerine getirir, devlet de vatandaşına hizmet eder. Ancak o hizmet yapılmadı.” dedi.

“ESNAF HER ŞEYE RAĞMEN VATANDAŞA YARDIMCI OLUYOR”

Ovacık ilçesinde nüfusun 3000 olduğunu söyleyen CHP Ovacık İlçe Başkanı Ali Koçuk, bölgedeki geçim kaynağının tarım, hayvancılık, arıcılık, turizm ve rafting olduğunu da ifade ederek, “İnsanlarımızın geçimi buna yönelikti. Şu anda çorba zar zor kaynıyor. Gerçekten durum çok kötü. İnsanlar perişan, ceplerinde para yok. İnsanlar huzursuz ve mutsuz. Esnafımız buna rağmen zor durumda olan, ihtiyaç sahibi insanlarımıza yine de veresiye usulü ile yardımcı oluyor. Durumu iyi olan esnaf arkadaşlarımız kendi imkanlarını zorlayıp insanlara yardımcı ediyor" şeklinde konuştu.
1000
icon
Nihat 2 Şubat 2021 12:29

Halkımızın sıkıntılarını paylaş tigin için teşekürler yüreğine ağzına sağlık agbeciyim

0 0 Cevap Yaz
Özkan toz 94 mah muhtari 31 Ocak 2021 20:15

Sayin baskanim ovacikta sade kaveciler zordadir corba 15 tl kavurma 35 et 70 domates 15 sac sak.45tl olan yerde esnaf zorda degil calismayan ve yoksul perisan diyebiliriz

0 0 Cevap Yaz
Kazım 31 Ocak 2021 19:43

Teşekkür ediyorum başkanım

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat