CHP’Lİ BİNZET’TEN KIRMIZI ETE YAPILAN ZAMMA TEPKİ

Genel 31 Mart 2022 08:46
Videoyu Aç CHP’Lİ BİNZET’TEN KIRMIZI ETE YAPILAN ZAMMA TEPKİ
A
a
CHP’Lİ BİNZET’TEN KIRMIZI ETE YAPILAN ZAMMA TEPKİ: 
“ERDOĞAN HER KONUŞTUĞUNDA VATANDAŞIN ALEYHİNE BİR DURUM OLUŞUYOR”
CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, et fiyatlarına yapılan zamla ilgili konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde kırmızı ete yapılan zamlara ilişkin konuşarak, “Ramazan geldi, ramazanımızda da istiyoruz ki ucuz fiyatla vatandaşımıza Et Süt Kurumu’nda falan eti, kıymayı, kuşbaşını verelim” dedi. Erdoğan’ın bu sözlerinin ardından çok geçmeden kırmızı ete bir zam daha geldi.
Ramazan'a günler kala, dana karkasın toptan kilo fiyatı 5 lira arttı. Buna göre perakende de etin kilosu yüzde 10 dolayında zamlandı.
“LİYAKATSİZ LİYAKATSİZİ ARATIR OLDU!”
CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet de et fiyatlarına yapılan zamla ilgili konuşarak şöyle dedi:
“AKP iktidarı ülke ekonomisini rayından çıkarmayı başardı. İktidar, giderayak işleri yoluna sokacağı yerde daha da mahvetmeye kararlı bir biçimde politikalar izlemeye de devam ediyor. Beceriksiz, liyakatsiz ve saçma sapan konuşan birini ekonominin başına getirdi. Hazine ve Maliye Bakanlığına her atanan liyakatsiz, liyakatsizliğine rağmen gideni aratır oldu!”
“BU MİLLET İÇİN 2023’E KADAR SESSİZ KALIN”
“Bu akıl dışı politikalar, manasız söylenen sözler de vatandaşa elektrik, yol ve su olarak döndü tabii olarak! Birçok şeyde olduğu gibi şimdi de Ramazan öncesinde zaten milletin midesine giren iki gram et vardı ona da zam geldi. Bunun üstüne AKP’nin başındaki şahıs çıktı konuştu. Konuşmasının üstünden gün geçti bir zam daha geldi. Sayın Erdoğan, lütfen artık bir yorumda bulunmayın, konuşmayın. Siz ne zaman konuşsanız bu vatandaşın aleyhine bir durum oluşuyor. Siz her konuştuğunuzda ya döviz artıyor ya da hayat pahalılığına ilişkin başka bir gelişme yaşanıyor. Size tavsiyemiz madem erken seçim yapmıyorsunuz, bari bu millet için 2023’e kadar sessiz kalın. Emin olun işler bir nebze de olsa yoluna girecektir!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat