CHP’Lİ BİNZET’TEN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI “ADIYAMAN’DA COVID-19’U DEVLET KENDİ ELİYLE PATLATTI”

Genel 15 Mart 2021 17:19
Videoyu Aç  CHP’Lİ BİNZET’TEN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI “ADIYAMAN’DA COVID-19’U DEVLET KENDİ ELİYLE PATLATTI”
A
a
CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, Adıyaman’ın koronavirüsle mücadelesi ve yetkililerin salgınla savaş konusunda bulunduğu noktaya ilişkin konuştu.
Adıyaman’da koronavirüse karşı verilen savaşın yönetimsel anlamda yetersiz olduğunu söyleyen CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet şu ifadeleri kullandı:

“HASTANE YA DA SAHRA HASTANESİ İÇİN ÇOK ISRARCI OLDUK”

“Adıyaman’da bir şehir hastanesi yok. Zaten şehir hastanesi mantığı sermayeye yönelik yapılan bir olay. Devlet kendi imkanıyla yapmıyor. Hasta garantili olarak yapıyor. Adıyaman’da geçmiş dönemde hizmet veren 150 yataklı hastanemiz yıkıldı. 2015’den beri bu hastanenin yapılmasını bekliyorduk. Bu dönemde pandemi başlayınca 400 yataklı bir hastanede hizmet verilmeye başlandı. Adıyaman’a ikinci hastane ya da çok hızlı sahra hastanesi yapılması ve sadece koronavirüs hastalarına hizmet vermesi için çok ısrarcı olduk. Alt yapı eksikliğinden bahsettiler. Sağlık müdürlüğü hizmet merkezi olarak kullanılan 82. Yıl Hastanesi’nin pandemi hastanesine çevrilmesini istedik ama yeterli önlemler alınamadı ve o hastane de hayata geçirilemedi. Kısacası Adıyaman’da Covid-19’u devlet kendi eliyle patlattı.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat