CHP’Lİ BÜLBÜL: “ÇÖZÜM SARAYDA DEĞİL HALKIN YANINDA OLAN CHP’DEDİR”

Genel 7 Aralık 2021 11:03
Videoyu Aç CHP’Lİ BÜLBÜL: “ÇÖZÜM SARAYDA DEĞİL HALKIN YANINDA OLAN CHP’DEDİR”
A
a
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, 20 Ekim’den bu yana TL’deki değer kaybına dikkat çekti. CHP’li Bülbül, çözümün sarayda değil CHP iktidarında olduğunu söyledi.

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül yaptığı açıklamada iktidarı hedef aldı. TBMM Komisyonunun başladığı 20 Ekim tarihinde doların 9 TL olduğunu, şimdi ise 14 TL’ye yükseldiğine dikkat çeken CHP’li Bülbül, “Vatandaş 1,5 ayda yüzde 56 fakirleşti. Bu bütçe Saray'ın, halka tepeden bakan Tek Adam'ın bütçesi. Çözüm; halktan yana olan CHP iktidarıdır!” dedi.

“HALKIN CEBİNDEKİ PARA YÜZDE 56 AZALDI”

CHP’li Bülbül açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“1,5 ayda Türk Lirası, Amerikan Doları karşısında yüzde 56 değer kaybetti. Bu ne demek? Yüzde 56 devalüasyon demek, yüzde 56 fakirleşme demek. Bütçeler pul oldu. Halkın cebinde bulunan paralar yüzde 56 azaldı, vatandaş yoksullaştı. Simit Ankara’da 3 TL, İstanbul’da 3.5 TL oldu. Yağ kuyrukları, ekmek kuyrukları her yerde görünür oldu. Ekmeğin fiyatı 2.5 TL’ye çıktı. Çiftçinin, esnafın, memurun, emeklinin, öğrencinin kısacası halkın bütçesi bu değil! Bu, sarayın bütçesidir. Bu bütçe sarayın, halka tepeden bakan tek adamın bütçesidir. Halkın bütçesi ise sokakta, evde açlık ve yoksulluk oldu. Derin yoksulluk halkın kaderi değildir. Çözüm, bu hükümet sistemi yerine şeffaf, denetlenebilir, hesap veren demokratik parlamenter sistem ve hukuk devletidir. Çözüm, halktan yana olan CHP iktidarıdır”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat