CHP’Lİ BÜLBÜL AYDIN’DAKİ POLİS ŞİDDETİNE İLİŞKİN KONUŞTU “BİRİLERİNİN EMİR ERİ DEĞİL, HALKIN POLİSİ OLUN!”

Genel 7 Aralık 2021 21:21
Videoyu Aç CHP’Lİ BÜLBÜL AYDIN’DAKİ POLİS ŞİDDETİNE İLİŞKİN KONUŞTU “BİRİLERİNİN EMİR ERİ DEĞİL, HALKIN POLİSİ OLUN!”
A
a
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, Aydın Efeler’de yaşanan polis şiddetine ilişkin konuştu.

Aydın Efeler’de; polis ve bekçinin, bir genci darbettiği görüntüleri sosyal medyada hızla yayıldı. Görüntülerde polis memurunun ve bir bekçinin genci bina duvarına sıkıştırıp darp ettiği görülüyor.

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül de hızla yayılan ve tepki çeken görüntülerle ilgili konuştu. CHP’li Bülbül şunları söyledi:

“KANUNLAR, UYGULAYICILARI TARAFINDAN ÇİĞNENMEKTEDİR”

“AKP iktidarıyla birlikte ülke, hukuk devletinden hızla polis devletine evrilmiştir. Yasalar ve kanunlar, bunların uygulayıcıları tarafından çiğnenmekte ve yok sayılmaktadır. Milletin canı ve malını korumak, huzurunu kollamak için görev yapan kişiler, tam tersi tutum içerisine girmektedirler. Efeler ilçemizde üzülerek izlediğimiz görüntüler de bu söylediklerimi ispatlar niteliktedir. Polis, birilerinin emir eri olmamalı. Polis halkın polisi olmalı ve kendisinin de 81 milyonun vergisiyle görev yaptığını unutmamalıdır. AKP gider, polislik, bekçilik, askerlik gibi kutsal görevler kalır. Ancak bu tür davranışlar, bu meslekleri de üzerindeki üniformaları da lekeler. Şu andan itibaren yapılması gereken tek şey ise görevini kötüye kullanan ve tehditler savuran, polislik ve bekçiliğe yakışmayacak tutum içerisinde bulunan iki devlet memuruna karşı derhal soruşturma başlatılmalı ve görevlerinden uzaklaştırılmalıdır.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat