CHP’Lİ BÜLBÜL BAKANLIKLARDAKİ KADIN ÇALIŞAN SAYISINA DİKKAT ÇEKTİ ÇALIŞAN KADIN ORANI SADECE YÜZDE 16!

Genel 10 Kasım 2021 22:46
Videoyu Aç CHP’Lİ BÜLBÜL BAKANLIKLARDAKİ KADIN ÇALIŞAN SAYISINA DİKKAT ÇEKTİ ÇALIŞAN KADIN ORANI SADECE YÜZDE 16!
A
a
CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, 8 bakanlıktaki toplam kadın çalışan oranına dikkat çekti. Bülbül, durumun vehametini verilerle ortaya koydu.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, bakanlıklardaki personel sayısı ve dağılımına ilişkin soru önergesi verdi. CHP’li Bülbül’e yanıt geldi. Oranlar ise kara kara düşündürdü. Gelen yanıt göre bakanlıklarda çalışan kadınların oranı yalnızca yüzde 16. CHP’li Bülbül, paylaştığı tabloda şu bilgilere yer verdi:

UÇURUM VAR

“Sadece Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında kadın çalışan oranı yüzde 57.4 ile erkek çalışan oranından fazla. İçişleri Bakanlığında 543 bin 261 çalışanın yalnızca yüzde 7.9’unu kadınlar oluşturuyor. Çevre ve Şehircilik bakanlığında da durum farklı değil. 500 bin 289 erkeğe karşın, 5 bin 368 kadın çalışan var. Gençlik ve Spor Bakanlığına baktığımızda da 38 bin 88 erkeğe karşın 22 bin 921 kadın çalışanın olduğunu görüyoruz. Son olarak da Tarım ve Orman Bakanlığında 47 bin 507 erkek çalışana karşın 17 bin 737 kadın çalışan bulunuyor.”

“TALİBANA BİLE TAVSİYE VEREN AKP KADINLARI İSTİHDAM ETMEKTEN İMTİNA EDİYOR”

CHP’li Bülbül bu durumu ise şu şekilde özetledi:
“AKP, Taliban’a bile kadınların çalışma hayatına katılımı için tavsiye verirken bugün devletin kurumlarında kadınları istihdam etmekten imtina ediyor.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat