CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI

CHP 8 Ocak 2022 23:54
Videoyu Aç CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN “10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ” MESAJI
A
a
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü ile ilgili mesaj yayınladı.
CHP’li Bülbül verdiği mesajda şu ifadeleri kullandı:
“Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin derlediği verilere göre geride bıraktığımız 2021 yılında 390 gazeteci işten çıkarılmış, 139 gazeteci ise baskılar neticesinde istifa etmek zorunda kalmıştır. Saray’ın gözcülüğünü yapan ve muhalif kanallar dışında hiçbir işi gücü olmayan çağ dışı sansür kurumu olan RTÜK eliyle ise Fox TV, Halk TV, Tele1, KRT’ye 71 kez para cezası verilmiş, beş kez yayın durdurma kararı alınmıştır. Keza Basın İlan Kurumu tarafından da Birgün, Cumhuriyet, Evrensel ve Sözcü gibi yine halkın sorunlarını gündeme taşıyan gazetelere de toplamda 110 gün ilan kesme cezası verilmiştir.
Tüm bu baskıların gölgesinde, Saray’daki şahsa ve yandaş gazete ile kanalların halkı aldatan yayınlarına rağmen gerçekleri olduğu gibi, tüm çıplaklığıyla vatandaşlara ulaştırmaya çalışan, sesinin kısılmasına müsaade etmeyen, dimdik duran, yandaş olmayan tüm cesur gazetecilerin, yani gerçek gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat