CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN ADALET RAPORU 4 AYLIK KORKUNÇ BİLANÇO!

Genel 18 Haziran 2021 16:41
Videoyu Aç CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN ADALET RAPORU 4 AYLIK KORKUNÇ BİLANÇO!
A
a
CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, hazırladığı Adalet Raporu’nda çarpıcı gerçekleri göz önüne koydu.

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, bu yılın şubat, mart, nisan ve mart ayını kapsayan kapsamlı bir adalet raporu hazırladı. Rapora göre, bu dört 4 ay içinde en az 131 toplantı ve gösteriye kolluk kuvvetlerince müdahale edildi. 804 gün boyunca her türlü eylem ve gösteri yasaklandı. 6 bin 322 kişi gözaltına alındı. Raporda 4 ayda 761 işçinin çalışma koşulları nedeniyle hayatlarını kaybetmesi, 349 habere getirilen erişim engeli ve cezaevlerinde 276 kişinin yaşadığı hak ihlalleri yer aldı. 
CHP’li Bülbül’ün raporunda ayrıca 4 ayda 89 kadının öldürüldüğüne de yer verildi. Yine aynı raporda HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün görüntü almayı yasaklayan genelgesi, içki yasağı, ‘128 milyar dolara nerede?’ afişlerine karşı açılan soruşturmalar, Boğaziçi eylemleri, İstanbul Sözleşmesi’nin feshedilmesine karşı yapılan protestolar, salgın önlemleri kapsamında kesilen cezalar, sağlıkta yaşanan şiddet, artan işsizlik ve intiharlar özel olarak işlendi.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlatmış olduğu Adalet Yürüyüşü’nün 4’üncü yıldönümünde CHP, İYİ parti, HDP ve bağımsız milletvekilleri ile CHP’li belediyeler, CHP il ve ilçe örgütlerine dağıtılan rapor, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na da sunulacak.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat