CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN ERDOĞAN’IN “HELALLİK” AÇIKLAMASINA YANIT: “KİM SİZE HAKKINI HELAL EDECEK?”

Genel 14 Mayıs 2021 22:11
Videoyu Aç CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN ERDOĞAN’IN “HELALLİK” AÇIKLAMASINA YANIT: “KİM SİZE HAKKINI HELAL EDECEK?”
A
a
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, helallik isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan parti teşkilatları ile gerçekleştirdiği bayramlaşmanın ardından yaptığı açıklamada, "Her türlü desteği vermenin gayreti içindeyiz, buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz" dedi.
Erdoğan’ın açıklamasına CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül yanıt vererek şunları söyledi:

“BAŞINDAN BERİ BU İŞİ BECEREMEDİNİZ SAYIN ERDOĞAN”

“Salgın sürecinin başından beri bu işi beceremediniz Sayın Erdoğan. Maske dağıtamama ile başlayan süreç, aşı beceriksizliği noktasına dayandı. Birçok ülke halkını aşılayıp sağlığına kavuştururken ve maskeleri çöpe atarken, sizin hükümetinizin Turizm Bakanınız turistlere yönelik vatandaşı aşı olduk maskeleri ile utanmadan aşağıladı Sayın Erdoğan! Keşke lebalep kongrelerle övünüp on binleri şehirden şehire taşıyacağınıza esnafa kepenk kapattırmasaydınız Sayın Erdoğan. Tarikatların, şeyhlerin cenazelerine izin verirken, esnafın da işini yapmasına izin verseydiniz, annesini babasını, yakınını kaybedenin cenazesine izin verip, çifte standart uygulamasaydınız Sayın Erdoğan. Tüm bunlar olurken, IBAN gönderip para istediğiniz vatandaştan "helallik" istiyorsunuz” 

“SİZE HAKKINI KİM HELAL EDECEK?”

“Hem vatandaşı bitir hem de helallik iste. Vatandaşta kuruş kalmadığını anlamış herhalde. Bu açıkça "yönetemiyoruz" demenin başka şeklidir. Peki siz Saray’da lüks içinde yaşarken, orucunuzu açarken, yöneticileriniz keza aynı şekilde şatafat içindeyken şimdi size evine ekmek götüremeyen, kepenk kapatan esnaf mı hakkını helal edecek? Yoksa tıka basa tarikat cenazeleri düzenlenirken ve buna hiçbir yaptırım uygulanmazken, yakınlarını kaybeden, annesini babasını kaybedip cenazesine katılamayan insanlar mı hakkını helal edecek size? Lebalep kongreleriniz düzenlenirken, milli bayram yasakları uyguladığınız bu halk mı size hakkını helal edecek? Size haklarını kim helal edecek, ben de gerçekten merak ediyorum Sayın Erdoğan.Sayın Erdoğan Vatandaş İş,Aş ve Aşı istiyor.Beceremediniz.Yönetemediniz.Vatandaştan hakkını helal etmesini istiyorsanız seçim sandığını getirin orada helal edip etmediğini görürsünüz!"
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat