CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN PARA VE İTİBAR YORUMU “PARAMIZIN DEĞERİNİ 5 PARALIK ETTİNİZ”

CHP 20 Aralık 2021 22:35
Videoyu Aç CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN PARA VE İTİBAR YORUMU “PARAMIZIN DEĞERİNİ 5 PARALIK ETTİNİZ”
A
a
CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, TL’nin dolar karşısında değer kaybını sürdürmesine ilişkin konuştu.
CHP’li Bülbül, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte söylediği “para ülkenin itibarı ve bağımsızlığıdır” sözlerine atıfta bulunarak şu ifadeleri kullandı:
“ARTIK KİMSE ELİNDE TL TUTMUYOR”
“Ekonomistim diyen, ekonominin kitabını yazdığını söyleyen tek adam, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ülkeyi yönetemiyor. Ülkeyi savuruyor. Dolar geçen yıl bugün 7.62 iken, bugün 17.50’nin üzerinde ve yükselmeye devam ediyor. Yani bir yılda TL, dolar karşısında yüzde 129 değer kaybetti. Alım gücü ise eriyor. Para ülkenin itibarıdır, bağımsızlığıdır dediniz. Ne itibar ne de bağımsızlık bıraktınız Sayın Erdoğan. Paramızın değerini 5 paralık ettiniz. Artık kimse elinde TL tutmuyor. Döviz bürolarının önünde kuyruklar oluşmuş herkes dolar almak için kapışıyor. Bu ülkeyi bu hale siz getirdiniz. Yandaşları dolar zengini yapmak için, saraylarda lüks hayatlar sürmek için, bu ülkenin itibarını siz yok ettiniz. Ama şunu bilin ki, geliyor gelmekte olan!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat