CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN ZAM YAĞMURUNA TEPKİ “ELİNİZİ VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇEKİN!”

CHP 2 Ocak 2022 11:10
Videoyu Aç CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN ZAM YAĞMURUNA TEPKİ “ELİNİZİ VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇEKİN!”
A
a
“ELİNİZİ VATANDAŞIN CEBİNDEN ÇEKİN!”
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, yeni yıldaki zam yağmuruna tepki gösterdi. CHP’li Bülbül, “Artık elinizi vatandaşın cebinden çekin” dedi.
Türkiye yeni yılın ilk sabahına yüzde 36,20'lik vergi, ceza ve harç zammıyla, yüzde 25 MTV zammıyla ve yüzde 18,10'luk da Emlak Vergisi zammıyla uyandı. Yılın son saatlerinde ise elektrik, doğal gaz ve benzinde zam yağdı. 
“TEK ADAM UCUBE REJİMİ YENİ YILI İNSANIMIZA ZEHİR ETTİ”
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül de gelen zamlara tepki göstererek şunları söyledi:
“Elektriğe yüzde 52 ile yüzde 127 arası, doğal gaza yüzde 25, benzine 61 kuruş, motorine 1,29 TL, LPG’ye 78 kuruş, pasaport bedeline yüzde 36,2 zam yapıldı. Tek adam ucube rejimi yeni yılı insanımıza bir kez daha zehir etti. Tıpkı söylediğimiz gibi ne dövizdeki aşağıya doğru eğilim ne de asgari ücretteki artış vatandaşın cebini korumadı. AKP’nin yalanı yeni yılla yıkıldı. Halk yine faturalarla, açlıkla, yoksullukla 2022’ye girdi. Ama şunu bilin ki; bunun hesabı ilk seçimde bu iktidardan sorulacak!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat