CHP’Lİ ÇELEBİ’DEN SIĞINMACILARIN “SİLAHLI-SOPALI” GÖRÜNTÜLERİNE TEPKİ

CHP 8 Ocak 2022 11:12
Videoyu Aç CHP’Lİ ÇELEBİ’DEN SIĞINMACILARIN “SİLAHLI-SOPALI” GÖRÜNTÜLERİNE TEPKİ
A
a
“AKP’NİN TEK DERDİ SIĞINMACILAR ÜZERİNDEN PARA ALMAK”
CHP Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi, silah ve sopalarla sokak sokak gezen Suriyelilerin sosyal medyaya düşen görüntülerine tepki gösterdi.
Tiktok'ta Suriyeli bir sığınmacının paylaştığı skandal video herkesi şaşkına çevirdi. Videoda, Adana’da bir grup yabancı uyruklunun silah ve kesici aletlerle sokaklarda dolaştığı görüldü. Görüntülerin yayınlanmasının ardından ise harekete geçen polis ekipleri, 8 Suriyeliyi gözaltına aldı. Sığınmacıların sınır dışı edileceği belirtildi.
“YAŞANANLARIN CEREMESİNİ HALKIMIZ ÇEKİYOR”
Skandal görüntülere CHP Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi’den de tepki geldi. CHP’li Çelebi şunları söyledi:
“AKP’nin izlediği dış politikalar neticesinde ülkemize kontrolsüz bir şekilde alınan milyonlarca sığınmacının yarattığı problemleri hep birlikte yaşayarak tecrübe ediyoruz. Zaman zaman sığınmacılar nedeniyle acı haberler de alıyoruz bu şekilde görüntülere de şahit oluyoruz. Çünkü kontrolsüz alınan sığınmacıların kim olduğu ne olduğu herhangi bir terör örgütüne mensup olup olmadığı hakkında hiçbir bilgi elde edinilemiyor. AKP’nin ise tek bir derdi var. Sığınmacılar üzerinden Batı’dan para almak ve insanlık dışı bir şekilde, siyasi olarak sığınmacılar ile Batı’yı tehdit etmek. Ancak tüm bunlar olurken ceremesini de halkımız çekiyor. Kimi zaman canıyla, kimi zaman malıyla. Sosyal medyaya düşen bu görüntüler de hepimiz için ibret verici.”
“SIĞINMACILAR NEDENİYLE OLUŞAN PROBLEMLERİN TÜM KAYNAĞI BU İKTİDARDIR”
“İktidar her şeyi başından yanlış yaptı. Ya da öyle yapmak istedi! Oysa yapılması gereken bellidir. Sığınmacılar düzenli bir biçimde ülkeye alınmalıydı. İnsanlar sınırdan içeriye alınırken ise kim oldukları kayıt altında tutulmalıydı. Ancak bu yapılmadı. Hal böyle olunca bu ve benzeri görüntüleri de kaçınılmaz oldu. Yani ülkemizde sığınmacılar nedeniyle oluşan problemlerin tüm kaynağı bu iktidardır. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ise söz verdiğimiz gibi, ülkemize gelen milyonlarca mülteciyi savaşın bittiği bölgelere, kendi memleketlerine, davul ve zurna ile göndereceğiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat