CHP’Lİ ÇETİNER: KADINLARIMIZA BİZ SAHİP ÇIKIYORUZ!

Genel 13 Kasım 2021 21:07
Videoyu Aç CHP’Lİ ÇETİNER: KADINLARIMIZA BİZ SAHİP ÇIKIYORUZ!
A
a
CHP Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Emine Gizem Çetiner, son dönemlerde artan kadın cinayetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

“Katillere yumuşak politika uygulanıyor”

Çetiner, kadın cinayetlerinin fazlalığının sebebinin iktidarın katillere uyguladığı yumuşak politika olduğunu belirterek;”Her gün bir cinayet haberi ile karşı karşıyayız. Ya tacize uğruyorlar ya da cinayete. Kimse buna dur demiyor. Ya da kimse nedenini araştırmıyor. Belki de araştırılması istenmiyor. İktidar, bu konuyla ilgili mantıklı bir adım atamıyor. Kimden çekiniyorsunuz? Neden kadınlarımıza sahip çıkmıyorsunuz? Daha neyi bekliyorsunuz anlamış değiliz.” dedi.

“Kadınları kurtarıp, geleceğe kazandırıyoruz”

Açıklamasına devam eden Çetiner;” Geçtiğimiz günlerde gördük. Gencecik kızımız sokakta hiç tanımadığı biri tarafından bıçaklandı. Diğeri eski eşi tarafından katledildi. Bir diğer kadınımız da eşi tarafından katledildi.  İnsan öldürmek bu kadar kolay olmamalı. Yakala, hapiste besle mantığından çıkmalıyız. Öyle cezalar gelmeli ki katilleri durdurmalı. Katiller korkmalı. Belki de bu eğitimimizin eksikliğidir. İktidara gelir gelmez ilk önce insan sevgisini aşılayacağız. Eğitimle toplumsal olayları düzelteceğiz. Tek bir kadının, insanın burnu kanamayacak. Bunu ancak CHP yapar. Bakın, biz parti olarak elimizden geldiğince mağdur kadınlarımıza sahip çıkıyoruz, tekrar hayata kazandırıyoruz. İktidara gelince daha da fazlasını yapacağız. Bunu yapmaya da devam edeceğiz. Kadın cinayetleri bizimle son bulacak. Bu sorunu biz çözeceğiz” diyerek açıklamasını sonlandırdı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat