CHP’Lİ DAVARCI’DAN NİĞDE’YE BIRAKILAN MÜLTECİLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA “DÜZENSİZ MÜLTECİ ALIMINA SON VERİLMEZSE BU İŞ HÜKÜMETİN BAŞINA PATLAR!”

Genel 25 Temmuz 2021 00:04
Videoyu Aç CHP’Lİ DAVARCI’DAN NİĞDE’YE BIRAKILAN MÜLTECİLERLE İLGİLİ AÇIKLAMA “DÜZENSİZ MÜLTECİ ALIMINA SON VERİLMEZSE BU İŞ HÜKÜMETİN BAŞINA PATLAR!”
A
a
CHP Niğde Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı, Niğde sınırları içerisine bırakılan mülteciler ile ilgili konuştu.

Niğde'de de geçtiğimiz günlerde bir TIR içerisinde getirilen 100'e yakın mülteciden 74’ü yakalanmıştı. Niğde-Ankara Otoyolu’nda bir TIR’ın dorsesinden inen mültecilerin yayınlandığı görüntülere CHP Niğde Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı tepki gösterdi.

“İKTİDAR MENSUPLARI DURUMU İŞİN İÇİNDEN ÇIKILAMAZ HALE GETİRİYOR”

CHP’li Davarcı, “Son yıllarda yanı başımızdaki Suriye’de çıkan savaş ve iktidarın bu savaşa burnunu sokmak istemesiyle ülkemizde nur topu gibi bir mülteci krizimiz oldu ve ne yazık ki bu kriz yine aynı iktidar mensuplarınca daha da işin içinden çıkılamaz hale getiriliyor. Şimdi de Afgan mülteciler, ülkelerindeki savaştan kaçarak rotasını buraya çevirmiş vaziyetteler. Amansızca yaşanan bu mülteci dalgalanması engellenmeli. Düzensiz mülteci alımına son verilmeli. Bu iş kontrollü olarak yapılmalı, aksi taktirde bambaşka sorunlarla karşı karşıya kalınır ve bu durum hükümetin başına patlar.” dedi.

“NİĞDELİ VATANDAŞLAR BU TÜR GÖRÜNTÜLERLE KARŞILAŞMAK İSTEMİYOR”

CHP Niğde Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı ayrıca, “Niğdemizde de geçtiğimiz günlerde yol kenarlarına indirilen mültecilerin görüntülerine hep beraber şahit olduk. İnsanlık dışı, zalimce ve düzensizce yapılan bir işin neticesi bu olur. Eğer mültecileri kontrollü olarak almayıp, bunu Avrupa’ya bir koz olarak kullanma vicdansızlığına giderseniz bu işin sorumlusu siz olursunuz. Şimdiden uyarıyoruz. Ülkemiz mülteci krizinden çok çekti. Niğdemizde de vatandaşlarımız bu tür görüntülerle karşılaşmak istemiyor.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat