CHP'li Demir'den rant uğruna doğal güzelliklerin yok edilmesine tepki "ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN KOYLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Genel 4 Mayıs 2021 12:16
Videoyu Aç CHP'li Demir'den rant uğruna doğal güzelliklerin yok edilmesine tepki  "ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN KOYLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ"
A
a
CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, MUÇEV tarafından işletilmesi alınan koyların halka değil özel şirket ve kişilere hizmete açıldığına işaret ederek, "MUÇEV'in koylarımızın üzerinde kurduğu egemenliğe çocuklarımızın geleceği için 'hayır' diyoruz. Koylarımıza sahip çıkacağız" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Muğla Valiliği ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı’nın (MUÇEV), sahiller, plajlar, yat bağlama tesisleri, iskeleler ve koyların işletmesini alarak özel şirket ve kişilere ihaleye vermesine tepki gösterdi.
Dünyanın gözdesi koyların, sahillerin halka hizmet etmediğini dile getiren Başkan Demir, "Ölüdeniz gibi dünyada eşi bulunmayan kumsala sahip olan Fethiye, sadece ülkemizin değil dünya turizminin gözbebeği. Doğal güzellikler halkın kullanımına kapatılmak isteniyor. Buralardan elde edilen gelir kente dönmüyor. Birileri zengin olacak diye geleceğimizin yok edilmesine izin veremeyiz" dedi.

REFERANDUMA GİDELİM

Fethiye'nin doğal güzelliklerininrant uğruna yok edildiğini ifade eden Başkan Mehmet Demir, "Özel şirket ve kişilere verilen sahiller ve koylarda yeterince denetleme yapılmaması doğal güzelliklerin zarar görmesine neden oldu. Çevre Hakkı, temel insan hakları arasında yer almaktadır. Hiç kimse ya da hiç bir kurumun çocuklarımızın geleceği olan doğal kaynakları, güzellikleri talan etmesine izin vermeyeceğiz.  MUÇEV'in koylarımızın üzerinde kurduğu egemenliğe geleceğimiz için 'hayır' diyoruz!
Koylarımız MUÇEV'e verilmesin! Gerekirse 41 mahallemizde referanduma gidelim. Koylarımız halkımıza açık olsun. Biz halkın sesi olmaya devam edeceğiz. Koylarımızı MUÇEV'den birlikte kurtaralım!" çağrısı yaptı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat