CHP’Lİ HACISALİHOĞLU MARKETLERDEKİ ZAMMI YORUMLADI “ERDOĞAN’A EJDER MEYVELİ SMOOTHIE, HALKA İKİ DİLİM KAŞAR PEYNİR!”

Genel 16 Aralık 2021 12:51
Videoyu Aç CHP’Lİ HACISALİHOĞLU MARKETLERDEKİ ZAMMI YORUMLADI “ERDOĞAN’A EJDER MEYVELİ SMOOTHIE, HALKA İKİ DİLİM KAŞAR PEYNİR!”
A
a
CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, zincir marketlerine gelen zamlara ilişkin değerlendirmede bulundu.

Türk Lirası'nın dolar karşısındaki değer kaybı hızla sürerken marketlerde de zam yağmuru devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde her sokak başında bulunan zincir marketlerden birinde 112 ürüne zam gelmişti. Şimdi de bir başka zincir market bulunan ürünlerin de etiketleri değişerek birçok ürüne zam geldi. Bir markette ise iki dilim kaşar peynirinin satışına ilişkin görüntüler ise ekonomideki durumu gözler önüne serdi.

“VATANDAŞ İKİ DİLİM KAŞARA MUHTAÇ EDİLDİ”

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu da zincir marketlerdeki zam fırtınasına ve iki dilim kaşar peyniri satışına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP’li Hacısalihoğlu şunları söyledi:

“Bugün ucuz olarak görülen zincir marketlerde dahi gıda ürünlerinden hijyen ürünlerine fahiş fiyatlarda zamlar geldi. Elini neye atsanız ateş pahası. Çarşı-Pazar, market, süper market, bakkal… Artık hiçbir yer bir diğerinden daha ucuz değil. Biri diğerinden ucuz olsa dahi insanların alım gücü kalmadı. AKP iktidarının iş bilmez ekonomi politikaları, adaletsizlikleri, hukuk ve kanun tanımaz tavırları, siyasi ikballeri uğruna milletin yoksullaşmasına göz yummaları vatandaşı bu hale getirdi, ülkenin ise itibarını yerle yeksan etti. AKP’nin başındaki şahıs ejder meyveli smoothie ile beslenirken, avaneleri çifter çifter maaş alırken, şürekalar pudra şekerleri içinde yüzerken, vatandaşlar ise iki dilim kaşara muhtaç edildi.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat