CHP’Lİ HACISALİHOĞU KENT GÜNDEMİNE DAİR KONUŞTU “BU ŞEHRE HANÇER SAPLADILAR!”

Genel 4 Nisan 2022 23:59
Videoyu Aç CHP’Lİ HACISALİHOĞU KENT GÜNDEMİNE DAİR KONUŞTU “BU ŞEHRE HANÇER SAPLADILAR!”
A
a
CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, kent gündemine dair konulara ilişkin konuştu.
CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu kent gündemine dair meseleler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Hacısalihoğlu, Maraş Caddesi’nin son durumu, Gülcemal Projesi, Kanuni Bulvarı ile Trabzonspor bayrakları ile ilgili şunları söyledi: 
“ESNAFIN RAHATLAMASI İÇİN MARAŞ CADDESİ ZAMANINDA BİTİRİLMELİ”
“Maraş Caddesi kapanıyorken tek şerit akan şerit olsun dedik. Projede bir yol var ancak kargo ve acil durumlar için bırakıyorlar. Kapanması konusunda destek verdik. Avrupa’da büyük kent meydanları var. Fakat açık AVM olacağını düşünmüyorum. Daha ziyade bankaların ağırlık olduğu bir yer burası. Yine de iyi olur diye düşünüyorum. İnşallah zamanında biter. Hiçbir şeyi zamanında bitiremediler. Ramazan’dan sonra şehirde hareketlenme olacak. Esnafın beklediği, turizm gelirini daha rahat alabilmesi için buranın zamanında bitirilmesi gerekiyor.” 
GÜLCEMAL PROJESİNDE ÇIKMAZ!
Gülcemal Projesi’nin ilk etabının bitiş tarihinin 2020 olarak belirtildiğine dikkat çeken CHP’li Hacısalihoğlu sözlerine şöyle devam etti:
“Beşirli’deki dolgu alanının kendi haline bırakıldığını düşünüyorum. Sürekli malzeme dökülüyor. Ucu açık ve bir şekilde dalga marifetiyle denize karışması isteniyor. Bir firmaya 3 katlı bina yaptırdılar. Yılık sözleşmesi 4-5. 1 yıl daha işi uzasa 6 yıl olur. 3-4 yıl daha bu ucube bina gözümüzün önünde duracak. Aynı anda birden fazla projeye başlayarak bitirilmesini veya bitirilmemesini konuşmak yerine ihtiyaçlı projelere bakmak lazım. Dolgu alanının bitirilmesi gerekiyordu. Nisan ayının sonuna kadar menfezler bitecek deniyordu. Kokudan ve çirkin görüntüden inşallah kısa sürede kurtuluruz. Sosyal alan olarak kazandırılması lazım. Sürekli malzeme atılıp deniz tarafından emildiği bir yer olarak bırakıldı gibi geliyor bana.”
“AK PARTİ ZİHNİYETİNİN KAZANDIRDIĞI UCUBELERDEN BİRİ!”
Kanuni Bulvarı’nın Boztepe viyadüğünün çirkin görüntü oluşturduğu ve projenin bitimiyle bu çirkinliğin kamufle edileceği söylemlerine ilişkin ise CHP’li Hacısalihoğlu, “Yeşile mi boyayacaklar. Üzerine plastik çiçek mi koyacaklar. AK Parti zihniyetinin kazandırdığı ucubelerden biri. Kamufle etse de silüet bozulmuştur bir kere. Antik bir dağdır burası. Mahvedilmiştir. Bundan sonra geri dönüşü yok. Ortahisar başkanı çıkıyor “yanlış oldu, uygun bulmuyorum” diyor. İtiraz zamanı şimdi değil. Uzun vadeli bakabilmek önemli. Hançeri sapladılar şehre. Bu saatten sonra kamufle etseler de ne olur?” dedi.
“LOGO KURUMSALDIR, ONA DOKUNULMADIKÇA YANLIŞ BULMUYORUM”
Trabzonspor bayraklarının üzerinde isimlerin yazılması ile ilgili de konuşan Başkan Hacısalihoğlu sözlerini şöyle noktaladı: 
“Trabzonspor’un kurumsalı Trabzonspor’un logosudur. Tescilli logosu var. Ona dokunulmadıktan sonra yanlış bulmuyorum. Tescillenmiş bir bayrak anlayışı da yok bildiğim kadarıyla. Kurumsal kimliğin ifadesi olan logoda değişiklik olmadığı sürece ismini yazabilmesini sorun olarak görmüyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat