CHP'Lİ HALICI: “İKTİDAR, GERÇEĞE AMBARGO UYGULUYOR”

Genel 15 Nisan 2022 12:20
Videoyu Aç CHP'Lİ HALICI: “İKTİDAR, GERÇEĞE AMBARGO UYGULUYOR”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, AKP tarafından hazırlanan TÜİK’in açıkladığı istatistiklerden farklı istatistik açıklayanlara hapis cezası verilmesine yönelik düzenleme hakkında tepki gösterdi.

İktidar, rahatsızlık duyduğu istatistik verileri paylaşanlar için hapis cezası getirmeye hazırlanıyor. Son olarak Mart ayında tüketici enflasyonunu yüzde 61 olarak açıklayan TÜİK’e karşılık, Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) gerçek enflasyonun yüzde 142 olduğunu duyurmuştu. TÜİK söz konusu grup hakkında daha önce kendisinin güvenini zedelediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu.

"MAKYAJLI RAKAMLARDA BİLE YÜKSELİŞİ DURDURAMIYORLAR"

Başkan Halıcı, " Tek gayeleri ekonomiyi de, hayat pahalılığını da, enflasyonu da TÜİK ile işbirliği yaparak düşük göstermek. Bağımsız kurumların açıkladıkları istatistikler ile TÜİK istatistikleri arasında bu kadar yüksek fark neden var? Aslında rahatsızlık duydukları şey rakamlar değil gerçekler. TÜİK yayınladığı makyajlı enflasyon rakamlarında bile yükselişi durduramıyor. TÜİK dalga geçer gibi yıllık %61 enflasyon açıklıyor, ENAG ise %142 enflasyon. Vatandaş ise enflasyonu %200 hissediyor. Vatandaşı enflasyon rakamlarına ezdirmeyeceğiz diyenler; markete, çarşıya, pazara çıkabilirse gerçeği görür! Bağımsız araştırma şirketlerine sansür uygulamanız, sizin saltanatınızı devam ettirmenizi sağlamayacak. Gerçekleri savunan, vatandaşa gerçekleri anlatan herkesin yanında olacağız.” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat