CHP'Lİ HALICI: "TAŞIMALI EĞİTİM ÇİLESİ ÖĞRENCİLERE REVA MI?!"

Genel 2 Nisan 2022 16:10
Videoyu Aç CHP'Lİ HALICI: "TAŞIMALI EĞİTİM ÇİLESİ ÖĞRENCİLERE REVA MI?!"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, Yalvaç ilçesinde yaşanan taşımalı eğitim sorununa ilişkin açıklamada bulundu. Öğrencilerin hayati tehlikesi olduğunu belirten Başkan Halıcı," İktidar taşımalı eğitim için herhangi somut bir adım atmıyor"dedi. 

"BİZ SÖYLÜYORUZ İKTİDAR DİNLEMİYOR"

AKP'nin eğitim ve öğretime yarardan çok zararı olduğunu belirten Başkan Yalım Halıcı," Öğrencilerimizin hayati tehlikesi hepimiz için önemlidir. Hiçbirimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı ve ailelerinin gözbebeği çocuklarımızın burnunun bile kanamasını istemeyiz. Ancak geldiğimiz süreçte görüyoruz ki taşımalı eğitimde hala daha taşıyamama sorunu yaşanıyor. Köy halkını, muhtarları ve öğrencileri kendi kaderlerine terk etmek doğru mu? Öğrencilerimizin bu tehlikeli olabilecek araçlar ile okullarına götürülmesini doğru bulmuyoruz. Taşımalı eğitimin ne kadar yanlış olduğunu her fırsatta dile getirdik. Geldiğimiz noktada görüyoruz ki ihale yapılamaz ise taşımalı eğitim aksar. Yalvaç ilçemizde bunun sonucunu da görüyoruz. AKP iktidarının eğitim sistemine verdiği zararlar açıkça ortadadır. İlçe Milli Eğitim Müdürü mesaj atıyor, Muhtarlarımız da kendi imkanlarıyla öğrencilere bir çözüm buluyor. AKP milletvekilleri nerede? Konudan haberleri bile yok, vatandaş kendi imkanlarıyla çocuklarını okullara götürmek zorunda kalıyor"dedi.

"İKTİDAR BU YANLIŞTAN ACİLEN DÖNMELİ"

AKP'nin kasten taşımalı eğitimi sonlandırmadığını belirten Başkan Halıcı, “Bir ülkeyi geri bırakmak istiyorsanız; İşgal etmek yerine o ülkenin eğitim sistemini bozun yeter.” sözleri maalesef hala hafızamızda yerini koruyor. Taşımalı eğitimin başladığı ilk günden itibaren AKP iktidarına anlatmaya çalışıyoruz. Yanlış yapıyorsunuz, bu eğitim sistemi ülkemizin gelişmesine yönelik katkı sağlamaz. Tekrar tekrar anlayacağız. En kısa sürede bu yanlıştan dönülmeli, öğrencilerimizi okullarına güvenli bir şekilde götürülmelidir ya da her sene sorunlar ile karşılaştığımız taşımalı eğitim statüsünden vazgeçilmelidir"şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat