CHP’Lİ HALICI, YENİ YIL ZAMLARINI YORUMLADI

CHP 2 Ocak 2022 11:08
Videoyu Aç CHP’Lİ HALICI, YENİ YIL ZAMLARINI YORUMLADI
A
a
“AKP DEMEK ZAM, AÇLIK VE YOKSULLUK DEMEK”
CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, yeni yıl zamlarına ilişkin açıklama yaptı.
Vatandaş yeni yıla hem TL’deki değer kaybının yarattığı etkiyle benzin gibi ürünlere yapılan zamlarla hem de yüzde 36.2’lik yeniden değerleme oranı kadar artırılan vergi, harç ve cezalarla girdi. Doğal gaz fiyatlarına yüzde 15 ile yüzde 50 arasında zam yapılırken; benzinin litresine 61 kuruş, motorinin litresine 1 lira 29 kuruş ve oto gazın litresine 78 kuruş zam geldi.

“İLK SEÇİMLE BİRLİKTE CHP ve MİLLET İTTİFAKININ İKTİDARINI GÖRECEĞİZ”
CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı da yeni yıl zamlarına ilişkin konuştu. İktidarı eleştiren CHP’li Halıcı şu ifadelere yer verdi:

“Hoyratça harcadıkları paraları, vatandaşın sırtına yüklemeye devam ediyorlar. Doları düşürdük diyenler, son sürat zamlara devam ediyor. Vatandaşa kaşıkla verilen iki kuruş çok görülerek kepçeyle geri alınıyor. Halkın bir cebine giren, daha haberi olmadan diğer cebinden çıkıyor. Liyakatsiz kadrolarla, anlamsız isimlerin bakanlıklara atanmasıyla meydana gelen kriz, halkın ekmeğine, mutfağına doğrudan sirayet ediyor. Hep söylediğimiz gibi AKP artık yönetemiyor. Vatandaşın gözünde AKP demek artık zam demek, açlık demek ve yoksulluk demek. 19 yıllık oltanın değiştirilme zamanı geldi. İlk seçimle birlikte CHP ve Millet İttifakının iktidarını göreceğiz. ”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat