CHP'li Halıcı, zamları değerlendirdi RANT EKONOMİSİ, MİLYONLARI YOKSULLUĞA MAHKUM ETTİ 

Genel 22 Aralık 2021 21:41
Videoyu Aç CHP'li Halıcı, zamları değerlendirdi  RANT EKONOMİSİ, MİLYONLARI YOKSULLUĞA MAHKUM ETTİ 
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Isparta İl Başkanı H.Yalım Halıcı, yılbaşından itibaren cep telefonundan motorlu taşıtlara, emlak vergisinden çöp vergisine kadar tüm vergi ve harçların yüzde 18.1 ile yüzde 36.2 oranında zamlanacağına işaret ederek, "Rant ekonomisi, milyonları yoksulluğa mahkum etti" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H.Yalım Halıcı, iğneden ipliğe her şeye zam geldiğine işaret ederek, yurttaşın giderek yoksullaştığına dikkat çekti. 
TL'nin döviz kuru karşısında yaşadığı değer kaybının ardından gıdada yaşanan yüksek artışların alım gücünü düşürdüğünü dile getiren Başkan Halıcı, "Yılbaşından itibaren cep telefonundan motorlu taşıtlara, emlak vergisinden çöp vergisine kadar tüm vergi ve harçlar yüzde 18.1 ile yüzde 36.2 oranında zamlanacak. Doğalgaz açma-kapama ve bağlantı bedellerine zam geldi. 

EKONOMİNİN DENGELERİ BOZULDU

Vatandaş en temel gıda ürünlerine dahi ulaşamıyor. İktidar ekonominin dengelerini bozdu. Plansız ve günübirlik müdahaleleriyle Türkiye’yi bir krize sürükledi. Rant ekonomisi bir avuç zengin yaratırken, milyonları yoksulluğa mahkum etti. Rant ekonomisinin yerine, büyüme ve gelir adaleti programı uygulanmalıdır" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat