CHP’Lİ HALICI’DAN ENES KARA AÇIKLAMASI

CHP 13 Ocak 2022 00:10
Videoyu Aç CHP’Lİ HALICI’DAN ENES KARA AÇIKLAMASI
A
a
“GENÇLER CEMAAT YURTLARINDA HAYATLARINA SON VERMEYE BAŞLADI”
CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, Nur cemaatinin yurdunda kalan ve yaşadığı baskıyı anlattıktan sonra intihar eden Enes Kara ile ilgili açıklamada bulundu.
CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, cemaat yurdunda kalırken ve yaşadığı sıkıntıları anlattığı videoyu çektikten sonra yaşamına son veren 20 yaşındaki tıp öğrencisi Enes Kara ile ilgili konuştu. Başkan Halıcı şunları söyledi:
“GENÇLERİMİZİN HAYATINA KIYMADIĞI BİR ÜLKE İNŞA EDECEĞİZ”
“Gençlerimiz cemaat yurtlarında hayatlarına son vermeye başladı. Geçtiğimiz ay Antalya’da yine bir cemaat yurdunda katliam yaşanmışken, henüz onun acısı dinmemişken bu kez de başka bir cemaat yurdunda yitip giden bir canın geride bıraktıklarına tanıklık ediyoruz. Daha önceleri Aladağ’da Karaman’da ve çeşitli yerlerde yaşanan olaylar ortadayken gençlerimizin bu karanlık kuyulara teslim edilmesine gönlümüz el vermiyor. Ancak bunu tersine çevirecek gücümüz var. Biz gençlerimizin yurtdışına gitmek istemediği, hayatına kıymadığı, özgürce yaşayabildikleri bir ülke inşa edeceğiz. Seni koruyamadık Enes Kara ama ülkemizin gençlerine umut olmak için var gücümüzle çalışacağız. Sana söz!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat