CHP’Lİ İNCEAYAN’DAN ISPARTA BELEDİYESİ’NE SERT ELEŞTİRİ!

Genel 17 Kasım 2021 17:12
Videoyu Aç CHP’Lİ İNCEAYAN’DAN ISPARTA BELEDİYESİ’NE SERT ELEŞTİRİ!
A
a
CHP Isparta Merkez Başkanı Erdal İnceayan, Isparta Belediyesi Performans Programına katılarak açıklamalarda bulundu.
Bugün gerçekleşen programa çok sayıda bürokrat ve partili katılım sağladı. Programda konuşma yapan İnceayan, geniş çaplı bir rapor hazırladığını belirtti. İnceayan, Isparta’nın gelişmesinin Türkiye için  çok önemli olduğunu ifade etti. 

“Hiçbir konuda hiçbir düzenleme yok”

İnceayan konuşmasında; Belediyemiz tarafından 2022 yılı için uygulanacak veya uygulanması planlanan performans raporu yayınlanmış olup, tarafımızca da detaylı bir şekilde incelenmiştir.Yapmış olduğumuz bu incelemelerde; 2021 yılı için planlanan performansı  nasıl % 55’i geçememiş ise, 2022 yılı performansının da bu orandan üç aşağı beş yukarı farklı olamayacağı apaçık görülmüştür. Performans programında 80.000 kişilik Üniversite öğrencisi yoktur. Bu öğrencilerin eğitimine destek verecek Halk Otobüsü Ücretlerinde iyileştirme ve 15. Dk. İçerisinde yapılacak transfer ücretinin alınmaması yoktur. Kültür ve sanat etkinliklerine yönelik, sağlıklı spor yapabilme alanlarına yönelik düzenleme yoktur” dedi. 

“Tamamlanan, düzenlenen bir proje yok”

Açıklamasına devam eden İnceayan;” Esnafa yönelik yapılması planlanan yeterli otopark çözüm projeleri, esnafa ulaşım kolaylıkları sağlayan trafik düzenlemeleri yoktur. Sayın Şükrü Başdeğirmen’in seçilmeden önce açıkladığı Temiz su ve atık su ıslah çalışmalarının göreve gelişinin 3. Yılında  projelendirmesine ancak geçildiği ve kendisinden sonra gelene devredeceği, çözümlemeden ayrılacağı hayati öneme haiz sorun askıdadır. Raylı sistemle ilgili projenin  ihalesi bile yoktur. Yarım yamalak bırakılan falanca tarihte bitirilecek denilen ve ne olacağı belli olmayan Üzüm Çarşısı düzenlemesi yoktur. Oto garın çözümüne yönelik dilek ve temenniler ile yarım yamalak iyileştirme hizmetleri yazılmış ancak ayrılan komik kaynakla 2022 yılının da boş geçeceği ve tam zamanlı çalışmaya geçirilemeyeceği aşikârdır. Şehir için düşünülen bir  MEYDAN  Projesi  yoktur. Birçok kentimizde üstün verimler alınan KENT KONSEYİ yoktur. İl Trafik Komisyonuna sunulacak adam gibi bir sinyalizasyon ve yeşil dalga projesi yoktur. Pandeminin olası uzaması veya başka varyasyonları ile etkili olması durumunda neler yapılabileceğine yönelik öngörü bile yoktur.” dedi. 

“Isparta düzgün yönetilemiyor”

Konuşmasında iktidarın Isparta’ya hiç getirisi olmadığını belirten İnceayan;” 2021 yılı performans raporunun ( %2’lik )  bölümünü oluşturan 8 Milyonluk Kirazlıdere projesi ile tarafımızdan da aferin aldığı ancak, ne zaman kaç paraya bitirileceği belli olmayan seyir terası ihalesi ile çuvalladığı malumunuzdur. ITKM ile ilgili ihalelerin ve mevcut otoparkın nasıl işletileceğine yönelik belirsizliklerin devam ettiği 2022 yılının nasıl yönetileceği, tam zamanlı ve teşekküllü olarak ne zaman hizmete açılacağının izahı yoktur. Bizlerin yaptırdığı teknik araştırmalara göre takriben 7 – 8 Milyonluk yıllık gelir beklediğimiz yer üzerinden 1.8 Milyonluk gelir hedeflenmiştir. Belediyenin yayınlamış olduğu 2022 performans raporu verileri üzerinde uygulayıcı olarak rol alacak birimlerin başındaki yetkililerin bile sağlıklı bilgisi yoktur.” dedi.

“Isparta’nın gidişatı yok”

İnceayan son olarak; “Başka bir bakış açısı daha koymamı isterseniz; Komşumuz ve il olarak dengimiz nispetindeki AKP’li Belediyeler AFYON ve KÜTAHYA illerinin performans tutarlılık yüzdesi %80 – 85’dir. Bu oranda gösteriyor ki, Başkan Başdeğirmen  ve ilimizin 3 AKP’li Milletvekilinin Isparta’ya hiçbir getirisi yoktur. Performans programı bilimsel, teknik ve yapılabilirlik yönünden bilgiye muhtaç, titiz ve geniş kapsamlı bir çalışma ürünü değildir. 2021 yılı Performans programı yayınlandığında da belirttiğim ‘’637 Milyonluk bütçenin yarısını bile zor kullanırsınız’’  ifadelerim ne kadar haklı çıkmış ise 2022 yılı için yapılan 977.997 Tl. tahmini bütçenin de yarısının gerçekleştirilemeyeceği nettir. Üstelik bütçenin %30’u personel, bakım, onarım ve yakıt giderleridir. Buradan şeytanın avukatlığını yaparak Belediyemizin bu performansla gerçekleştirebileceği yüzdeyi yazayım isterseniz. %50. Yani 500.000 TL. Başkan BAŞDEĞİRMEN’in seçilmeden önce söylediği gibi ‘’gerçekleştiremeyeceğiniz performans rakamları ile bu memleketi oyalamayın ve kandırmayın.’’Son Olarak üzülerek söyleyeyim ki bu zihniyetle Isparta’nın geleceği yoktur.” diyerek konuşmasını tamamladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat