CHP’Lİ KIRILMAZ, KESK’İN MİTİNG ÇAĞRISINA İLİŞKİN KONUŞTU “EMEKÇİLERİN YANINDA YERİMİZİ ALACAĞIZ”

Genel 16 Aralık 2021 13:01
Videoyu Aç CHP’Lİ KIRILMAZ, KESK’İN MİTİNG ÇAĞRISINA İLİŞKİN KONUŞTU “EMEKÇİLERİN YANINDA YERİMİZİ ALACAĞIZ”
A
a
CHP Gençlik Kolları Genç İşsizliği ve Emekten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, ekonomik gidişata karşı KESK’in eylem çağrısı yapmasına ilişkin konuştu.
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), “İşsizliğe, Yoksulluğa Hayır! Emekten, Halktan Yana Bütçe İstiyoruz!” diyerek 19 Aralık’ta Ankara’da yapacağı mitinge çağrıda bulundu. KESK tarafından yapılan çağrıyla ilgili CHP Gençlik Kolları Genç İşsizliği ve Emekten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz da bir açıklamada bulundu.

“KRİZİN ADI RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE AKP’DİR”

CHP’li Kırılmaz yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“Türkiye, tarihinde hiç olmadığı kadar büyük bir krizle karşı karşıya. Bu kriz ekonomik olduğundan çok daha fazla, bir yönetim krizidir. Krizin adı da Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’dir. Tek adam rejiminin ülkeyi getirdiği nokta açlık, yoksulluk, ekmek kuyrukları, yağ kotaları, iki dilim kaşardır!”

“KÖTÜ GİDEN HER ŞEYE SESİMİZİ YÜKSELTEYECEĞİZ”

“Ekonomiyi darmadağın eden iktidar yüzünden bugün milyonlarca insan geçim sıkıntısı, işsizlik ve borçlarla boğuşuyor. Bu nedenle biz de Cumhuriyet Halk Partili gençler olarak KESK’in çağrısına kulak veriyor ve bu gidişata dur demek için 19 Aralık’ta yoksulluğa, emek hırsızlığına, işsizliğe, ekmek kuyruklarına, güvencesiz çalışmaya, kadına şiddete ve ülkedeki kötü giden her şeye karşı sesimizi yükseltmek için Başkent’te bir araya geliyoruz”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat