CHP’Lİ KIRILMAZ’DAN AİLE BAKANLIĞINA ÇAĞRI “MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ÖRNEK ALIN”

Genel 18 Aralık 2021 20:50
Videoyu Aç CHP’Lİ KIRILMAZ’DAN AİLE BAKANLIĞINA ÇAĞRI “MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ÖRNEK ALIN”
A
a
CHP Gençlik Kolları Genç İşsizliği ve Emekten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na seslenerek, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni örnek almalarını söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ekonomik koşullar nedeniyle ekmeğin 1 TL’ye satılmaya devam edildiğini, soğuk havalar nedeniyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara
yakacak dağıtımı yapıldığını, mahalle mutfaklarında üç çeşit yemek uygulaması gibi hizmetlerin devam ettiğini belirtti. Başkan Seçer’in sürdürdüğü uygulamalarla ilgili CHP Gençlik Kolları Genç İşsizliği ve Emekten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz’dan açıklama geldi.

“YAPTIKLARIMIZ, YAPACAKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

CHP’li Kırılmaz, Başkan Seçer’in uygulamalarını örnek göstererek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na seslendi ve şöyle dedi:
“An itibari ile ülke adına atılacak en önemli adım şudur ki; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın acil bir şekilde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal hizmetlerini takip edip, ülkemizin şu durumda nasıl bir yol izlenmesindeki bakışını, başkanımız Sayın Vahap Seçer tarafından tarihe altın harflerle yazılan Mersin’deki hizmetleri örnek alması ve ders çıkarması gerekir. Sizin hükümetinizin Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bir Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yaptıklarını yapamıyor. Neden? Çünkü yönetemiyorsunuz. Ancak vatandaşlarımıza tavsiyemiz şudur ki, Mersin’i seyretmeye devam edin ve CHP iktidarında nelerin düzeleceğini buradan siz öngörün. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat