CHP’Lİ KOÇUK’TAN ASGARİ ÜCRET ÇIKIŞI “BAKALIM YİNE AVRUPA BİZİ KISKANACAK MI?”

Genel 13 Kasım 2021 21:17
Videoyu Aç CHP’Lİ KOÇUK’TAN ASGARİ ÜCRET ÇIKIŞI “BAKALIM YİNE AVRUPA BİZİ KISKANACAK MI?”
A
a
CHP Ovacık İlçe Başkanı Ali Koçuk, Avrupa ülkelerinde çalışanların kazandığı asgari ücret ile ilgili konuştu. Başkan Koçuk, “Bakalım yine Avrupa bizi kıskanacak mı?” dedi.

Artan döviz kuru karşısında Türk Lirası her geçen gün değer kaybetmeye devam ediyor.  Türkiye'deki asgari ücret Ocak 2021’deki dolar kuruna göre 87 dolar azaldı. 2022 yılı için asgari ücret tartışmaları devam ederken zammın ne kadar olacağı ise henüz netlik kazanmadı. CHP Ovacık İlçe Başkanı Ali Koçuk da diğer Avrupa ülkelerinde asgari ücretin ne kadar olduğuna dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı:

“YORUM SİZİN…”

“Eurostat, bu yılın başından bu yana Avrupa’daki bazı ülkelerin Euro cinsinden kazandığı asgari ücretleri yayınladı. Tabloya baktığımızda durum içler acısı. Eurostat’ın verilerine göre bizi kıskanan başlıca Avrupa ülkelerinde asgari ücret şu şekilde: Lüksemburg 2 bin 202 Euro, Baş kıskancımız Almanya 1.614 Euro, bir ara bizi kıskandıkları için elçi krizi yaşadığımız Hollanda’da asgari ücret 1.685 Euro, ‘Çömez’ Macron’un Fransa’sında asgari ücret 1.555 Euro, adalar konusunda iktidarın gıkını çıkaramadığı Yunanistan’da asgari ücret 758 Euro ve asrın liderinin, en büyük ekonomistin yönetiminde olan canım memleketimiz Türkiye’de ise asgari ücret bugünkü kurla 248 Euro! Varın gerisini siz yorumlayın..."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat