CHP’Lİ KÖSE: “TÜRKİYE KADIN MEZARI OLUYOR, CANİLER DURMUYOR”

Genel 28 Ekim 2021 14:24
Videoyu Aç CHP’Lİ KÖSE: “TÜRKİYE KADIN MEZARI OLUYOR, CANİLER DURMUYOR”
A
a
CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, Şebnem Şirin’in Faruk Zıbıncı isimli şahıs tarafından katledilmesiyle ilgili konuştu.
Denizli Pamukkale'de 25 yaşındaki Şebnem Şirin, erkek arkadaşı tarafından boğazı kesilerek öldürüldü. Olay sonrası kaçan zanlı, polis ekiplerince gözaltına alındı. CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, yürekleri dağlayan kadın cinayetine ilişkin açıklamada bulundu.

“YİNE KARA BİR GÜN”

CHP’li Köse, “Yine kara bir gün ve yine bir kadın cinayeti. Türkiye’de artık başta kadınlar olmak üzere hiçbir kesimin can güvenliği kalmadığına üzülerek şahit oluyoruz. Yine öğreniyoruz ki gencecik bir kızımız, daha önce altı suçtan sabıkalı olan bir cani tarafından boğazı kesilerek katlediliyor. Türkiye, böylesine ataerkil, böylesine kadını hor gören zihniyetin var olduğu bir iklimde kadınların mezarı olmaya devam ediyor. Yüzlerce kadın melek oluyor, yüzlerce ailenin evine ateş düşüyor. Ancak ne olursa olsun bu caniler, bu vahşiler durmuyor! Bir kez daha sözün bittiği yerdeyiz.” dedi.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ ETKİN BİR BİÇİMDE UYGULANSAYDI…”

Kullanılan dilin, mevcut iklimin ve İstanbul Sözleşmesinin feshi gibi gerekçelerin, katillerin elini güçlendirdiğini de vurgulayan CHP’li Köse, “Bu katil, altı suçtan sabıkalıymış. Peki soruyorum, bu kişi hakkında cinsel istismar suçu ile ilgili daha önce bir soruşturma yürütülmüş müdür? İstanbul Sözleşmesi feshedilmeyip, etkin bir biçimde uygulansaydı Şebnem kızımız, kardeşimiz ve daha niceleri aramızda olabilirdi.” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat