CHP’Lİ KÖSE’DEN ÜRETİCİ KADINLARA DESTEĞE DEVAM

Genel 30 Aralık 2020 15:10
Videoyu Aç CHP’Lİ KÖSE’DEN ÜRETİCİ KADINLARA DESTEĞE DEVAM
A
a
CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, Mersin ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.

CHP Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, geçtiğimiz gün Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile bir araya gelmiş ve Mersin’deki kooperatif faaliyetlerini desteklemek için açılan stantları gezmişti. CHP’li Köse, Mersin’deki ziyaretlerine ara vermeden devam etti.

“KADIN KOOPERATİFLERİNİN ÇALIŞMALARI ÇOK DEĞERLİ”

CHP Genel Başkan Danışmanı Köse, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve Mezitli Üretici Kadın Kooperatifi Başkanı Ayşe Gül Yılgör ve kooperatif üyelerini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Köse, “Mezitli modeli, kent tarımı, pandemi döneminde kadın kooperatiflerinin yüz yüze kaldığı sorunlar, kısa ve uzun vadede gerçekleştirilebilecek çözüm önerileri konusunda verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Kadın kooperatiflerinin sürdürülebilir üretim yapabilmesi ve ekonomide bir aktör olarak yer almalarının sağlanmasına yönelik çalışmalar çok değerli.” ifadelerini kullandı.
Ziyaretlerine kısa süre önce babasını kaybeden CHP Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer ile devam eden Köse, başsağlığı dileğinin ardından Yenişehir’e geçti. 

“KADINLAR ÜRETMEYE DEVAM EDECEK”

Yenişehir ziyaretinde, Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in öncülük ettiği Yenişehir Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin Karahalıcı Nar Ekşisi, Değirmençay Zeytinyağı ve Çavak Portakal Reçeli adıyla, üç ürünün üretimlerine başlandığı bilgisini aldıklarını kaydeden Köse, “Kadınlar üretmeye devam edecek” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat