CHP’Lİ OĞUZ’DAN “HUZUR HAKKI” İSYANI “KUL HAKKI YİYORLAR, BOĞAZLARINA DURSUN”

Türkiye 16 Haziran 2021 14:59
Videoyu Aç CHP’Lİ OĞUZ’DAN “HUZUR HAKKI” İSYANI “KUL HAKKI YİYORLAR, BOĞAZLARINA DURSUN”
A
a
CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz, huzur hakkı uygulaması üzerinden birden fazla maaş alan kişilerin kul hakkı yediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iktidara sadık bürokrat projesi kapsamında başlattığı huzur hakkı uygulamasına bağlı olarak kimi bürokratlar kurum ve kuruluşlardan huzur hakkı adı altında birden fazla maaş alıyor ve bu uygulama ile birden fazla maaş alan AKP’li sayısı 1750.
Huzur hakkı uygulaması üzerinden çift hatta daha fazla maaş alanlara Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz tepki gösterdi. CHP’li Oğuz şöyle dedi:

“BUNUN ADI ADALETSİZLİKTİR”

“Saray ve çevresine yakın 1750 üst düzey bürokrat birden fazla maaş alıyor. Özellikleri ne? AKP’li olması ve bu 1750 kişiye belediyeler ve taşra illeri dahil değil. Bu torpilli kişiler sözde huzur hakkı adı altında aslında milletin parasını gasp ediyor. Bunun adı kul hakkı yemektir, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemektir. Bunun adı adaletsizliktir. AKP’lilere gelir kapısı açmak, gelirini artırmak için çıkarılan bu uygulamanın vebali büyüktür. Bir bakıyoruz, kimi bürokrat çift maaş alıyor. Kimine bakıyoruz çift maaş da yetmiyor. Ekonomi ortada, insanlar intihar ediyor. İşsizler ordusu diye bir tanım var artık, esnaf batıyor ve siz çıkıp avanelerinize, her söylediğinize ‘evet efendim, haklısınız efendim’ dediği için birden fazla maaşı layık görüyorsunuz. Boğazınıza dursun!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat