CHP’Lİ ŞAHİN: “ESNAF PARASINI ÖDEYEMİYOR”

Genel 26 Mart 2021 12:49
Videoyu Aç CHP’Lİ ŞAHİN: “ESNAF PARASINI ÖDEYEMİYOR”
A
a
CHP Gölyaka İlçe Başkanı Abdullah Şahin, esnafın durumuyla ilgili konuştu. 

Türkiye’de yaşanan ekonomik sıkıntılar ve beraberinde koronavirüs pandemisiyle beraber işlerin daha da çıkmaza sürüklenmesiyle ilgili açıklama yapan CHP Gölyaka İlçe başkanı Abdullah Şahin, esnafın çok zor durumda olduğunu şu ifadelerle anlattı:

“TAM BİR FELAKET”

“Esnafın çok zor durumda olduğunu görüyoruz. Esnaf çalışanına maaşı, faturaları, borçları ödeyemiyor. Bunun yanı sıra alışveriş yapan ya da eskisi gibi dükkânlara gelen de yok. Her şey çökmüş durumda. Tam bir felaket yaşam şekli oluşmuş durumda esnaf adına.” 

“ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Esnafın içinden çıkamadığı ekonomik krize karşı çözüm geliştirmeye çalıştıklarını vurgulayan CHP’li Şahin neler yaptıklarını da şu sözlerle aktardı:
“Biz zaman zaman esnafa giderek, bilinçli olarak alışverişler yaptık. Kendi aramızda hayırseverler olarak ya da yönetici arkadaşlarla para topladık. Bu paralarla esnafta sistematik olarak alışveriş yaptık. Bir tane kuaföre gittik. Tıraş olmadık ancak bu parayı alın ve ihtiyacı olanları, buraya gelen 10 kişiyi tıraş edin dedik ya da gittik, kıyafet satan bir esnafa bu pantolonun ve ceketin parasını ödüyoruz. Size gelen garibanları giydirin dedik. Bizim tarafımızdan bunların karşılandığını da söylemeyin ve sadece yardımcı olun dedik. Öte yandan marketlerden aldığımız ürünleri, durumu iyi olmayan insanlara, hiç kimseyi ayırmadan ve gece kimse görmeden evlerine bıraktık. Yani kısacası elimizden gelen ne varsa yapmaya çalışıyoruz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat